Kızılören Belediyesi ilgili birimlerin işbirliğiyle Covid-19 (korona virüs) ile mücadele çalışmaları kapsamında ilçenin birçok noktasında dezenfekte çalışması başlattı.
Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı önlemler alarak hijyen çalışmalarını hızlandırdı. Kızılören Belediye Başkanı Ali Erol’un talimatları doğrultusunda İlçe halkının ortak kullanım alanları olan yerler belediye ekipleri tarafından titizlikle dezenfekte ediliyor. Koronavirüs salgınıyla ilgili devletin sıkı tedbirler aldığını belirten Belediye Başkanı Ali Erol, virüsün Türkiye’de de görülmesi üzerine dezenfekte çalışmalarını başlattıklarını söyledi. Geçtiğimiz hafta itibarıyla belediye olarak ön hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Başkan Erol, “Ülkemizde ilk vakanın görülmesinin ardından hızlıca çalışmalara başladık. İlk etapta kamu kurumları ve sosyal alanlar olmak üzere dezenfekte işlemi gerçekleştiriliyor. Özellikle vatandaşlarımızın çok yoğun olarak bulunduğu alanlar ile yoğun bir şekilde teması olan bölgelerde dezenfekte çalışmasını gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız belirli periyotlar halinde devam edecek” dedi.

Başkan Erol, çalışmalar kapsamında görevlilerin halkı bilgilendirdiklerini ve yapılması gerekenleri de anlattıklarını sözlerine ekledi. Ayrıca vatandaşlar da çalışmalardan duydukları memnuniyeti belirterek, belediye çalışanlarına teşekkür etti.