İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya Dinar’da bir okula sıra yardımı geri çevrilen İYİ Partili Belediye Başkanı Saffet Acar’ı eleştiren AK Parti’ye cevap verdi. Başkan İnkaya, “Okullara yardım konusunda AK Partili Belediye Başkanları reklamın kralını yapıyorlar” dedi.

  Parti il binasında basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti İl Başkan Mehmet İnkaya kendisinin eğitim camiasına uzun yıllar hizmet ettiğini belirterek, “Geçtiğimiz günlerde Dinar ilçemizde yaşan olay basına yansımış, AK Parti Medya tanıtım Başkanı Halil İbrahim Sevim olayı “Başkan Şov yapıyor” olarak değerlendirmesi bizleri çok rahatsız etmiştir. Saffet bey ve ailesi yıllardır eğitime büyük destek vermektedirler. Hiç bir zaman yaptıkları yardımları kamuoyu ile paylaşmazlar”

Afyon’u örnek gösterdi

Başkan İnkaya, “Ne yazık ki geçen hafta İlimiz Dinar İlçemiz Belediye Başkanımız Saffet Acar ve Belediye Yönetimi bir öğrenci velisinin sürekli isteği doğrultusunda Dinar Şakir Ünver İlkokuluna sıraları götürürler. Okulun kapısı dahi sıra getiren araca açılmaz. Olay basına yansır, Afyonkarahisar AKP’si hemen cevabı verir. ‘Başkan şov yapıyor’ Belediyeler okullara sıra ders araç gereci, çocuk oyun aletleri bağışı yapınca, Belediyeler şov için mi yapıyor. Ben Afyonkarahisar belediyesinin yaptığı yardımları gazetelerde, televizyonlarda göstere göstere yaptığını iyi bilirim merak eden gazete arşivlerinden görebilir” dedi.