Reklam

  “HALK 23 HAZİRAN’DA AKP’YE GEREKEN DERSİ VERECEK”

  “HALK 23 HAZİRAN’DA AKP’YE GEREKEN DERSİ VERECEK”

  “HALK 23 HAZİRAN’DA AKP’YE GEREKEN DERSİ VERECEK”
08 Mayıs 2019 - 14:01


 
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilen İstanbul seçimlerinde halkın 23 Haziran’da iktidara gerekli dersi vereceğini söyledi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi.
TAM RAHATLADIK, DERKEN BİR SEÇİM DAHA GELDİ
CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile partililerinde katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Nevzat Ercan, “Tam rahatladık derken bir seçim daha geldi. CHP cumhuriyeti kuran bir partidir. Yasalara uyan bir partiyiz. Haksızlığa uğradık mı? Evet uğradık. Bu durum bir hukuksuzluk. Fakat buna tahammül etmek zorundayız. Çünkü daha güçlü geleceğimize inanıyoruz. İnsanların vicdanlarına sesleniyoruz. İnsanlarımızın vicdanları konuşacak ve 23 Haziran’da bu kararı verenlere gerekli yanıtı verecekler diye düşünüyorum.” dedi.
BAZI ŞEYLER ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADIĞI İÇİN SEÇİMLERİ İPTAL ETTİLER
Ercan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:
“İstanbul’da olanları anlatmak istiyorum. Seçimler olmuşlar, bir sağdan bir soldan saymışlar, geçersizleri saymışlar, olmamış. 13 bin oy gibi bir farkla Ekrem İmamoğlu belediye başkanı seçilmiş. Mazbatasını aldı görevine başlamış. 2 liraya olan pideler düşürülmüş. Taşımacılık ücretleri düşürülmüş. Halkın yararına olan ne varsa onlar yapılmaya başlamış. İmamoğlu demiş ki, derneklere, vakıflara bu parayı yedirmeyeceğim demiş. Bunun sıkıntısı var. Çünkü İstanbul’un bütçesi ile Türkiye’deki seçimleri götürüyorlar. Oralardan haksız yere maaş alanlar var. 2 bin 3 bin lira değil. 10 bin 20 bin lira alanlar var. Bizler bu troller nereden maaş alıyor diye düşündüğümüzde işte buralardan aldıklarını görüyoruz. Buralardan besleniyorlar. Mart ayında Ankara’da Halk Ekmek’in müdürü 11 bin lira maaş alırken maaşını 34 bin liraya çıkartmış. Mansur Yavaş bey bu duruma el koydu. Yardımcılarına da ses çıkarmasınlar diye 23 bin lira ödüyor. Bunlar halkın ekmek parasına göz dikmiş. Tabi bunlar daha ortaya çıkmaya devam edecek. İşte bunlar ortaya çıkmaya başladığı için seçimleri iptal ettiler.”
ÇÖKÜŞÜN BAŞLANGICI
Ercan, “Hukuka saygılıyız. Fakat sandık başkanını seçen ilçe seçim kuruludur. Cumhurbaşkanı’nın seçildiği seçimlerde aynı sandık kurulları görev yapmış. Ama hiçbir şey değişmemiş. İtirazları sonuç vermeyince sandık kurulları başkanlarının memur olmadıklarını söylediler. O zaman şöyle bir şey geliyor. Aynı zarf içerisinde dört oy kullanıldı. Büyükşehir, ilçe, belediye meclis üyelikleri ve muhtar seçimleri aynı zarfın içine konuldu. Şimdi bu hukuk fakirleri diyorlar ki ‘İmamoğlu’nun kilerde hile yapıldı’  diyor. Ya aynı zarfa konulmuş. Aynı sandık başkanı var. O zaman hepsinin iptal edilmesi gerekir. Fakat hepsini iptal etmeye korkarlar. Güçleri yetmez. Yapsalar daha kötü bir sonuç alacaklarını biliyorlar. İmamoğlu’nun tekrar belediye başkanı olacağından hiçbir şüphemiz yok. Tüm Türkiye’de büyük bir inanç var. İstanbul’u kaybettiklerinde Türkiye’yi kaybedeceklerini biliyorlar. Ve İstanbul’u kaybettiler. Bu çöküşün başlangıcıdır. Vatandaşlarımız rahat olsun. Bunu uzatmaya çalıştılar. Biz sağduyu sahibiyiz. Üzerimize bir vazife düşerse seçim günü İstanbul’a gidip sandıkları korumaya da gideriz. Madem devletin gücü yetmiyorsa sandıkların başında oylara sahip çıkarız.” dedi.
PARTİMİZLE ALAKALARI YOK
Nevzat Ercan, “Çay’da bir olay olmuş. İnsan olarak çok üzüldük. Bu kişi mültecidir değildir buna bakmıyoruz. Küçük bir çocuğun dövülmesini kabul etmiyoruz. Yayınlanan görüntüde ‘altı ok, Kılıçdaroğlu, Atatürk’  gibi şeyler söylüyorlar. Bunları söylerken çocuğu dövüyorlar. Bunun bir mizansen olduğu ortadadır. Bu konuda gocunacak hiçbir şeyimiz yok. Bu kişilerin CHP’li olduğu söylendi. Emniyet bu kişileri yakaladı. Bunları partimizle alakası yok. Üyelikleri yok. Bizi mülteci düşmanıymış gibi bir algı oluşturmaya çalıyorlar. Bu kişilerin partimizle alakaları yoktur. Biz şiddeti, nefreti kınayan bir partiyiz. Bunun için uğraşıyoruz. İnsan odaklı bir partiyiz biz.” şeklinde konuştu.
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yılmaz vural
    1 yıl önce
    Sizi her seçimde sandığa gömen halk, size yıllardır ders veriyor da ne oluyor? Yine aynı tas aynı hamam...