Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Ahmet Bilal Öztürk, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal’a geçici sığınmacılarla ilgili alınan kararlarda tam destek verdi.

Zafer Partisi İl Başkanı Av. Ahmet Bilal Öztürk, Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal’ın Afyon’lu Türk vatandaşları için yapacağı pozitif desteklerde her zaman yanında olacaklarını açıkladı

Zafer Partisi İl Başkanı Av. Ahmet Bilal Öztürk'ün açıklaması:

Ahmet Kahveci'nin 27 Mayıs mesajı Ahmet Kahveci'nin 27 Mayıs mesajı

“Seçim döneminde Burcu Köksal hanımefendinin gerek sığınmacılarla ilgili gerek Dem ve HÜDA-PAR ile ilgili yaptığı açıklamalar karşısında kendisine tam destek verdiğimizi açıklamıştık. Şuanda görüyoruz ki Türklük ve milliyetçilik şuurunu kaybeden bir güruh ensar muhacir diyerek Belediye Başkanı Burcu Hanıma saldırıyor, suç duyurusunda bulunuyor. Mecliste provokatif konuşmaları yapılıyor. Sığınmacı konusunda tehlikeyi son nefesimize kadar paylaşacağız. Kültürümüze, bilimimize, ilimimize, o kadar uzaklar ki genel olarak demografik yapının bozulma tehlikesi var demiyorum. Bozuluyor. Ülkemizde 50 yıllık aşı programları ile (ari) yani arınmış, temiz hale geldiğimiz hastalıklar vardı. Şimdi tekrardan ülkemizde çocuklarımızda suçiçeği, kabakulak, kızamık gibi hastalıkların görüldüğünü bunun nedeninin de farklı bölgelerden gelen sığınmacılardan kaynaklı olduğunu ileten hekim hocalarımız var. Doğurma oranları 5-5,5 ortalamada Türk kadınının doğurma oranı ise 1,3-1,5 uzun süreçte nüfusumuzu tehdit edecek vaziyet olacaktır.”

Geçici sığınmacıların yol açtığı tehlikeleri pek çok kez Afyonkarahisar Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal’a ilettiklerini belirten Başkan Öztürk, şunları söyledi:

“Sığınmacıların neden olduğu tehlikeleri Burcu Köksal Başkanımıza her fırsatta ilettik. Kendisi de çok net şekilde bu tehlikelerin farkında, evet misafirlik fazla uzadı. Peygamber efendimizin hadisi şerifini paylaşalım; ‘Uzayan misafirlik, ev sahibine zulüm olur.’ Burcu hanımın uygulamaya soktuğu değişikliklerle, Afyonkarahisar halkına karşı pozitif bir ayrımcılık yaptığı için ve bundan sonra da bu tarzda Afyon’lu Türk vatandaşlar için yapacağı pozitif destekler için kendisine il başkanlığı olarak teşekkür ederiz. Bu konularda yanlız olmadığını ve hiç bir zamanda yanlız bırakmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”