Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, İscehisar İlçesi'nde şoför esnafı ile bir araya geldi. Akaryakıta günlük gelen zamların altında ezildiklerini söyleyen şoför esnafı, "Zararına çalışıyoruz. Artık dayanacak gücümüz kalmadı" feryadında bulundular.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP İscehisar İlçe Başkanı Bayram Atılgan ile birlikte köy okullarına taşımacılık yapan şoför esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
AKARYAKITA GÜNLÜK ZAM GELİYOR!
Akaryakıta günlük zam geldiğini dile getiren şoförler, "Bugün Ankara'dan ayağının tozuyla kalkıp gelen Sayın Milletvekilimiz Burcu Köksal'a bütün şoför esnafımız adına teşekkür ediyoruz. Bizim derdimizi dinlediği için... Biz şoför esnafı olarak yaşadığımız sorunları Kaymakamlığa, Milli Eğitime ilgili tüm kurumlara dilekçe ile bildirmemize rağmen hiç bir sonuç alamadık. En sonun da Kaymakam beye çıktık. Kaymakam bey Vali beyle görüşecekti. Görüşmüş... Vali bey bizim için beklemede kalsınlar demiş. Ama biz sene başından beri beklemedeyiz! Akaryakıta günlük gelen zammın yanı sıra ayrıca vergi, muhasebe, şu vergisi bu vergisi biz bu yükün altından kalkamıyoruz. Biz okul taşımacılığı ihalesini mazot 6 lirayken almıştık. Bugün için mazot 24-25 lira oldu. Biz mazot 15 lira olana kadar dayandık, ortamı bozmamak için dayandık. Ama mazot 25 lira olunca artık yapacak bir şeyimiz kalmadı." ifadelerini kullandılar.
DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI, ZARARINA ÇALIŞIYORUZ..!
Zararına çalıştıklarını söyleyen şoförler, "Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Sözleşmeye göre kontak kapatırsan cezalısın bir gününe 3 gün kesiyor. Kapatmazsak biz zarardayız. Bu işin bir an evvel düzelmesini istiyoruz. Arabası arıza yapan bir arkadaşımız ineğini satıp aracını tamir ettirdi. Bir başka arkadaşımız 2 aydır çocuklarına ayakkabı alamıyor. Evimizin ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz. Zarar ettiğimiz bu işten ev mi geçindirelim, çocuklarımızı mı okutalım?” dediler.
ESNAF İSYAN EDİYOR
CHP Milletvekili Burcu Köksal ise, şoför esnafının isyan ettiğini belirterek, "Sadece şoför esnafımız değil, çiftçisi, esnafı, işçisi, emeklisi, çalışanı herkes isyan ediyor. Kimse para kazanamıyor. Halkımız evine ekmek götüremez hale geldi. Toplumun tüm kesimlerinin derdi aynı. Şoför esnafının sorunu saymakla bitmiyor. Esnaf bırakın evine ekmek götürecek parayı kazanmayı giderlerini karşılayamaz durumda. Şoför esnafımızın işsiz kalması halinde, her esnafın en az dört kişilik bir aileyi geçindirdiği düşünecek olursak, bunun ülkemiz üzerinde meydana getireceği olumsuzluklar malumdur." şeklinde konuştu.