Afyonkarahisar siyaset kulislerini sallayan şok iddia, Afyon Postası'nde Taarruz adlı köşede yazıldı.İŞTE O ŞOK İDDİA!.."“Kale Bekçisi”nden özenerek bazı tahminlerde bulunalım.

Birinci tahmin şudur: Her ne kadar “Cumhur İttifakı, yerel seçimlerde olmayacak” denilse de zımnen bu ittifak sürecek. Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti’yi zorlayacak değil; seçmeni AK Parti’ye yönlendirecek adaylar çıkaracak. 

Fatih Çetinkaya –artık- böyle bir isim. 

2014’te genç ve istikbal vaat eden bir kişi olarak tanıdık onu. 

Seçim döneminin sonuna doğru pardesüsünü taşıtan, kendinden büyüklerinin önünde bile bacak bacak üstüne atarak konuşmaktan çekinmeyen, “Atımı getirin ulen” havasına giren bir siyasetçi haline geldi. 2015 seçimlerinde milletvekili adayı oldu. Kaybetti. 

2019 seçimlerinde tekrar aday olması demek, MHP’nin seçimi kesin kaybetmesi demektir. 

Sıradan bir seçmen, oy pusulasındaki isimlere bakacak. Mevcut yönetimdeki tecrübe ile diğer adayların acemiliklerini karşılaştıracaktır.

İkinci tahminim şudur: CHP-İyi Parti-Demokrat Parti-Saadet Partisi’nin ortak adayı Mahmut Koçak olacak. Bunun için de en kısa sürede görüşmeler başlayacak. Sonuç çıkar mı bilinmez; ancak böyle bir hazırlık mevcut. Başarılı olur mu, Allah bilir."

​​​​​​​Kaynak: afyonpostası