Pençe Kartal-2 Harekatı, TBMM Genel Kurulu gündeminde konuşuldu. Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, konuşmasında "Terör örgütüne karşı sadece TSK ve Emniyet güçlerimizin değil, dış politikada bir 'Kürt sorunu endüstrisi' haline gelmiş bu sorunun kompleks bağlarını kopartacak bir üst aklı hep beraber işleteceğimizi ümit ediyorum" dedi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, terör örgütü PKK'nın Gara'daki katliamı ile Pençe Kartal-2 Harekatı konusunda TBMM Genel Kurulunu bilgilendirmelerinin ardından, Mecliste grubu bulunmayan partilerin temsilcileri söz aldı.

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Gara'da PKK terör örgütü tarafından şehit edilen Türk vatandaşları ile bu operasyonda şehit olan kahramanları rahmetle andı.

Bu acıyı, yüreklere düşen ateşi hiçbir şeyin söndürmeyeceğini dile getiren Uysal, milletin temsilcilerini bilgilendirmek için TBMM'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a teşekkür etti.

Türkiye'nin dış politik çerçevesinin, Suriye de dahil olmak üzere, yeniden tanımlaması gerektiğine işaret eden Uysal, öte yandan iktidarın, FETÖ başta olmak üzere birçok konuda Türkiye'nin haklılığını uluslararası alanda anlatamaz hale geldiğini öne sürdü.

Uysal, "Bölgede uluslararası güçlerin neredeyse özel güvenlik şirketi haline gelmiş, onlara hizmet sunan ve bu imkanlardan yararlanarak kendi hedefine ulaşmak isteyen bu terör örgütüne karşı sadece TSK ve Emniyet güçlerimizin değil, dış politikada bir 'Kürt sorunu endüstrisi' haline gelmiş bu sorunun kompleks bağlarını kopartacak bir üst aklı hep beraber işleteceğimizi ümit ediyorum." diye konuştu.