Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Konya'da düzenlenen Atletizm Türkiye Şampiyonasında Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çalışanı Kübra Saltık ikinci oldu.

Saltık, 2012 yılından günümüze kadar atletizm ve yüzme branşlarında 43 madalya ve 1 kupa elde etti. Türkiye atletizm şampiyonasında 400 metre koşu ve uzun atlama dallarında ikinci olan Saltık madalya sayısını 45’e çıkardı. 

Engel başarıya engel değildir

Türkiye Atletizm Şampiyonası sonrasında açıklamalarda bulunan Kübra Saltık: “Engel, başarıya engel değildir. Kazandığım madalyalara bir yenisini daha ekledim. Katıldığım her turnuva bana bir şey daha öğretiyor. Tek başıma koştum bu kulvarda ve tek başıma kazandım. Başarı bir tesadüf değildir. Emek verilmeden zaman ayırmadan hiçbir şeyin olmayacağını kendi hayatımda gördüm. Benim tek istediğim küçük görme engelli çocuklarımıza örnek olabilmek. Bu konuda hocalara ve ailelere sesleniyorum, lütfen çocuklarımıza spor alanında destek olun, fırsat verildiğinde neler yapabileceğini onlar bile bilemez. Ben 34 yaşındayım ama 13 artılarla yarışıyorum. Çalışma hayatımdan ve sosyal hayatımdan arta kalan kısımlarda çalışarak başarı elde edebildiğim için çok mutluyum. Bu süreçte bana desteklerini esirgemeyen ailem ve Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürümüz İsmail Hakkı Kasapoğlu’na çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.“ ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “ Personelimizi tebrik ediyoruz. Spor hayatında kendisine başarılar diliyoruz.” ifadeleri kullandı.