Afyonkarahisar'ın ilk tren istasyonu olarak 1890 yılında inşa edilen tarihi ‘İzmir İstasyon’ binası ‘E-Spor Gençlik Merkezi’ olarak hizmet verecek.

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde Afyonkarahisar Belediyesi’ne tahsis edilen İzmir İstasyonu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in girişimleriyle E- Spor Gençlik Merkezi olacak.

130 YILLIK YAPI GENÇLERLE BULUŞACAK

Tarihi İzmir İstasyonunda devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Mehmet Zeybek binayı kaderine terk etmeyerek yenileme çalışmaları ile gençlerin hizmetine sunacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İnceleme ziyaretine Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Murat Öner, Benol Kaplan ve Barış Dal’da eşlik etti. İngilizler tarafından Abdülhamit Han döneminde yapılan geçmişi mazilerle dolu 130 yıllık tarihi yapının gençlerle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Zeybek;  “E-spor Merkezimiz, hızla gelişen ve günden güne büyümeye devam eden elektronik sporların şehrimizde yaygınlaşması amacıyla gençlerin yeteneklerini ortaya koyabileceği, arkadaşlarıyla güvenli ve bilinçli zaman geçirebilecekleri bir alan olarak tasarladık” dedi.

10 BİN GENCİMİZİ AĞIRLAYACAĞIZ

Afyonkarahisar’da kaderine terk edilmiş eserleri restore ederek halkın kullanımına sunduklarına dikkat çeken Başkan Zeybek “Bu binamız çürümeye terk edilmişti. Devlet Demiryollarından tahsisini aldık. Burayı güçlendirme ve enjeksiyon yaparak statik olarak sağlamlaştırıyoruz. Yüksek donanımlı oyun bilgisayarı ve ekipmanları, yüksek oyuncu konforu düşünülerek tasarladığımız merkezimiz yılda 10 bin gencimizi ağırlayacak. E-spor meraklısı gençlerimizin branşa yönelik çeşitli eğitim almalarını sağlayarak bilinçli oyuncular yetiştirilecek ve Türkiye'nin her yerinden E-spor oyuncusunu Afyonkarahisar’da buluşturarak hem ulusal hem uluslararası alanda başarılara imza atmaları için merkezimizdeki tüm imkânlar seferber edeceğiz” diye konuştu.