Afyonkarahisar'da seçim çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Milletvekili Av. Burcu Köksal, Belediye Başkan Adayı olarak çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Köksal, Saraçlar, Tuz Pazarı, Eski Kasaplar içi ve Belediye Çarşısı'nda esnafları tek tek dolaşarak sorunlarını dinledi ve projelerini anlattı. Esnafların yerel yönetimde önemli bir rol oynadığını belirten Köksal, "Esnaflarımızın fikirleri bizim için değerli. Sizlerin desteğiyle Afyonkarahisar'ı daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz" diye konuştu.

Köksal, çarşı ziyaretinin ardından Kent Konseyi'ne geçti. Burada Kent Konseyi Başkanı Dr. Mehmet Tanrıverdi ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Köksal, kent konseyinin çalışmalarını takdir ettiğini söyledi. Kent konseyinin sivil toplumun sesi olduğunu ifade eden Köksal, "Kent konseyi ile işbirliği içinde olacağız. Kentin sorunlarına ve çözümlerine hep birlikte karar vereceğiz" dedi.

Köksal'ın son durağı ise Anadolu Gücü Kadın Futbol Takımı oldu. Takımın antrenmanını izleyen Köksal, kadın futbolcularla sohbet etti. Kadınların ve gençlerin spor yapmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Köksal, "Spor hem sağlıklı yaşam hem de sosyal gelişim için gereklidir. Biz kadınların ve gençlerin her alanda başarılı olmasını istiyoruz. Belediye başkanı olduğumda kadınlarımız ve gençlerimiz kendini daha değerli hissedecek" dedi.

MECLİSTE AFYONKARAHİSAR'IN SESİ OLDUM

Belediye Başkan Adayı Köksal, ziyaret turunun ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

'Bu şehirde herkesin hakkını, hukukunu her platformda savundum. Her yerde hemşehrilerime sahip çıktım. Afyonkarahisar'ın sesi oldum. Sorunları yerinde tespit ettim. Bazen ikili ilişkilerimizle bazen Meclis kürsüsünde çıkıp haykırarak o sorunların çözümüne katkıda bulunmaya çalıştım. Bundan sonra da böyle olacak. İkinci Belediye Şehir Çarşısı yıkıldı ve oradaki esnaflar mağdur edildi. Çok büyük bir haksızlık edildi orada iş yeri sahiplerine, yine onların sesi olan bizdik. İnsanlar işyerlerinden dükkanlarından edildi ki o esnaflarla da inşallah belediye başkanı olduğumda helalleşip onların hakkını teslim edeceğim.'

AFYONKARAHİSAR 50-60 YILLIK PLANLARLA YÖNETİLİYOR

Köksal, vatandaşların görüş ve önerilerini almadan şehrin yönetilemeyeceğini kaydederek, 'Afyonkarahisar' 50-60 yıllık planlarla yönetiliyor. Mesela Uzun Çarşı trafiğe kapatılmış, alternatifi ne? İnsanlar nereden geçecek? Bir yeri trafiğe kapatırken veya tek yön kararı alırken yanına bir alternatif koymanız lazım. Ambaryolu'nu kapatmışsınız, tek yön yapmışsınız ama oradan vatandaşın geçebileceği bir alternatif koymamışsınız. Alternatif sunarsın, kapatırsın. Bir de vatandaşa, esnafa sorarsın. Soruyorum şimdi şoförler diyor ki bize danışılmadı. Odaya soruyorum danışılmadı. Muhtara soruyorum danışılmadı. Esnafa soruyorum danışılmadı. Peki kim, neye göre aldı bu kararı? İşte oldu bitti ile yönetirseniz iş böyle olur. Biz oldu bitti ile yönetmeyeceğiz. İnsanlara sorarak bilimsel olarak hem görüşler alacağız hem de bu şehirde yaşayan hemşehrilerimizin görüş ve önerileri ile bu şehri yöneteceğiz.' ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK SIKINTI GEÇİM SIKINTISI

Yapamayacağı hiçbir projenin sözünü vermediğini dile getiren Köksal, 'Mansur Başkan'ın Ankara'da emeklilere et desteği gibi destekleri var. Kasaplarla anlaşarak veriyor. İlerleyen dönemde bütçe el verirse onun yaptığı gibi bir proje yapabiliriz. Şu anda yakacak ve su faturası desteği sözü verebiliyoruz çünkü yapamayacağımız hiçbir sözü vermiyoruz. Bu tip destekleri de bu emekli grubuna ilerleyen dönemde bütçe el verirse yapacağız. Ben bu şehirde hiç kimsenin aç kalmadığı herkesin mutlu huzurlu bir şekilde yaşadığı bir Afyonkarahisar hayal ediyorum. Onun için de özellikle bu gün en büyük sıkıntı ekonomik sıkıntı, insanlar geçim derdinde, işsizlik ve yoksullukla boğuşuyor. Ben belediye başkanı olarak yoksullukla işsizlikle nasıl mücadele ederim onun derdindeyim.' dedi.

KADINLARA DESTEK SÖZÜ

Kadınlara destek sözünü yineleyen Başkan Adayı Burcu Köksal, 'Kadınlarımızı hayatın her alanında desteklemek için, üretkenliklerini artırmak, onlara çalışma ve sosyalleşme sahası oluşturmak için ne gerekiyorsa yapacağım. Kadınların yapamayacağı iş yok diye düşünüyorum. Sporda, sanatta, eğitimde, esnaflıkta her alanda başarıya bir adım daha yaklaşmaları için üzerime düşen her şeyi yapmaya hazırım. Kadın futbol takımımızın nezdinde bütün üreten, gelişen, geliştiren, emek veren kadınlarımızı tebrik ediyorum, yanlarında olacağımın sözünü veriyorum.' diye konuştu.

Uluçay'dan Başkan Burcu Köksal'a: Afyon'un huzurunu bozuyor Uluçay'dan Başkan Burcu Köksal'a: Afyon'un huzurunu bozuyor

ORTAK PAYDAMIZ MEMLEKET OLACAK

Gittiği her noktada vatandaşların sevgi seliyle karşılaşan Köksal, 'Her girdiğim ortamda söylediğim gibi, ben Meclis'ten gelen bir Belediye Başkanı olarak demokrasinin gereği neyse yerel yönetimde onu uygulayacağım. Her siyasi görüşten, her meslek grubundan temsilcilerle Meclis mantığıyla fikir alışverişinde bulunacak, ortaklaşa kararlar alacağım. İnşallah kent konseyimiz de bizim aydınlanma, akıl yürütme, ve halk için kafa kafaya verme ortamlarımız olacak. Kimseyi ayrıştırmadan her görüşe saygı duyarak bu memleket için ne yapabiliriz onu tartışıp karara bağlayacağız. Görüşümüz ne olursa olsun, ortak paydamız memleket olacak.' şeklinde konuştu

#BurcuKöksal #Afyonkarahisar #CHP #Esnaf #Kadın #Genç