Köksal, Karahisar Kalesi eteklerindeki mahallelerde yaşayan insanların yaşam kalitesinin yükseltilmesi için projeler ürettiklerini belirtti.

Gözden kaçırmayın

Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..

Afyonkarahisar'da CHP Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, seçim çalışmaları kapsamında Çavuşbaş Mahallesi'ni ziyaret etti. Köksal, pazar yerinde esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek, sorunlarını ve taleplerini dinledi. Köksal, Karahisar Kalesi eteklerindeki mahallelerde yaşayan insanların yaşam kalitesinin yükseltilmesi için projeler ürettiklerini belirtti.

 Köksal, "Çavuşbaş ve çevresindeki mahallelerimiz, şehrimizin tarihi ve kültürel değerlerine sahip. Ancak bu mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın altyapı, ulaşım, sağlık, eğitim gibi temel ihtiyaçları karşılanmıyor. Biz CHP olarak bu mahallelerimizi ihmal etmeyeceğiz. Belediye olarak buralara yatırım yapacağız. Mahalle sakinlerinin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımını sağlayacağız. Bu mahallelerimizi şehrimizin cazibe merkezi haline getireceğiz" dedi.

AFYONKARAHİSAR’IN ÖZÜNÜ YANSITAN BU BÖLGENİN İNSANLARI, YEREL YÖNETİMLERDE SÖZ SAHİBİ OLACAK

Çarşı pazar gezerek her fırsatta hemşehrileri ile hasbihal eden Köksal, Çavuşbaş Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. Pazar esnafıyla da görüş alışverişinde bulunan Köksal, Karahisar Kalesi çevresinde şehre değer katan oluşumlara ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Her fırsatta esnafa danışmadan karar alınamayacağını söyleyen başkan adayı Köksal, şöyle konuştu:

“Esnaflarımız baş tacımız diye her zaman söylüyoruz. Çavuşbaş Pazar yerinde hem halkımız hem de esnaflarımız zor koşullarla karşı karşıyalar. Tüm sorun ve şikayetleri dinledik. Atılacak adımlara birlikte karar vereceğiz. Bu bölge hak ettiği konuma kavuşacak. Bu bölgenin kalkınması için tarihi ve turistik değerlerin ön plana çıkarılmasına yönelik projeler hayata geçireceğiz. Afyonkarahisar’ın özünü yansıtan bu bölgenin insanları, yerel yönetimlerde söz sahibi olacak.”

MAKAMDA DEĞİL SAHADA OLACAĞIM

Köksal, hemşehrilerinin kendisine yetki verip başkan seçmesi halinde makamda değil sahada olacağının sözünü vererek şöyle devam etti:

“Nerede ne sorun varsa altyapıdan üst yapıya kadar hepsini tek tek çözeceğiz ve hepsinin başında olacağım. Aynı milletvekilliğimde olduğu gibi belediyede zorunlu haller dışında böyle oturup da keyif çatmayacağım. İşin başında olacağım. Sorunları aynı milletvekilliğimde olduğu gibi yerinde tespit edip o sorun çözülünceye kadar da o sorunun peşinde olacağım. Ben ölümden gayrı her şeyin çözümü olduğuna inanan bir insanım. Hepsini tek tek Allah’ın izniyle çözeceğiz.”

GENÇLİK MERKEZİ KURULACAK

Çavuşbaş mahallesi temaslarının ardından CHP Seçim Koordinasyon Merkezi’ne geçen Köksal, gençlerle bir araya geldi. Belediye bünyesinde Gençlik Meclisi kurulacağını ifade eden Köksal; “Her mahalleden gençlerimizden oluşan Gençlik Meclisimiz olacak. Gençlerin eleştirilerini dinleyerek görüşlerini dikkate alarak taleplerini yerine getireceğiz” dedi.