Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, terör ve terör örgütleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Gözden kaçırmayın

İLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİİLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, terör ve terör örgütleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Uysal, yazılı bir açıklama yaparak terörü destekleyenlerin Türk demokrasisine zarar verdiğini söyledi. PKK'nın varlığının Türk demokrasisinin üzerindeki en büyük gölge olduğunu belirten Uysal, PKK terörüne müsamaha gösterenlerin ülkenin gerçeklerini görmezden geldiğini ifade etti.

Uysal, PKK terörüne açık bir şekilde sınır çizmeyen siyasi uzantılar ve bazı STK'ların ülkenin demokrasi ve hukuk gelişimine engel olduğunu söyledi. Ayrıca, AKP iktidarının da terör ve terör örgütleriyle mücadeledeki çelişkili tutumunu eleştirdi. Uysal, AKP'nin teröre müsamaha gösterdiğini ancak seçimler yaklaşınca terörü lanetleyen bir tavır sergilediğini belirtti. PKK terörünü kınayan açıklamalara rağmen, AKP'nin terör örgütüne destek veren ittifak ortağına ses çıkarmadığını ifade etti.

Son olarak, Uysal, PKK terörünü ve diğer terör örgütlerini lanetlediğini ve şehitlerimize Allah'tan rahmet dilediğini söyledi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelesine destek verdiğini ve Allah'ın onlara yardımcı olmasını temenni ettiğini belirtti.