Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanlığı basın açıklaması:

Gözden kaçırmayın

26-27 Şubat Afyon'da vefat edenler26-27 Şubat Afyon'da vefat edenler

Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanlığı basın açıklaması:

"Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi olarak depremin haberi alınır alınmaz Mobil aşevimiz 6 şubat sabahı 2 personelimiz ile sabah saat 06.00 da Pazarcık ilçesine yola çıkmış ve 21 saatte afet bölgesine ulaşmış, 27. Saatten itibaren bu güne kadar düzenli olarak 3 öğün sıcak yemek ikramı yapmaktadır.

Buna ilaveten depremin 3. Gününden sonra ilimize depremzede aileler gelmeye başlamış ,afetzedelerimize şubemiz tarafından gerekli yardımlar o günden bu güne kadar sürdürülmektedir.Bu yardımlar Afyonkarahisar Valiliğimizin organizasyonunda ilimizdeki tüm STK lar tarafından desteklenmektedir. 

Afet bölgesinden gelip ilimizden geçenlere TCDD Tren istasyonunda Sahra derneği desteğiile  günlük 200 kişi yemek, AFAD depremzede karşılama bölümünde günlük 400 kumanya ve yemek, Otogarda aktarma yapılan depremzedelere Aftaş desteği ile düzenli yemek, Evde kalan depremzedeler için kuru gıda  hijyen malzemesi desteği, İlimize gelen 1849 aileye (11.000 kişi) 81980 parça tekstil, 527.700TL Nakdi yardım, 159.800TL alışveriş çeki desteği verilmiştir.

Afet bölgesi çalışmalarımız İl merkezi Başkanlığımız ve 8 ilçe temsilciliğimiz ile aralıksız olarak sürmektedir.Gazlıgöl depomuzda bulunan 1020 Çadır Afad organizasyonunda hızla bölgeye sevkedilmiş Baro ile beraber Hassa da aşevi günlük 3 öğün sıcak yemek ikramı, 10 tır giyecek  gıda  ve yakacak desteği, Aşçılar odası ile beraber bölgede 50 aşçı ile destek, Gönüllü gruplarımız ile 40 kişi Maraş-Adıyaman Merkez-Gölbaşı ilçesi- Antakya-hassa-iİskenderunda saha desteği vermekteyiz.

Bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada var gücümüz ile milletimiz ve devletimizin yanındayız.