AK Parti eski Milletvekili Ahmet Koca’nın Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığına atanması ilimizde sevinçle karşılandı. Koca, ODAK’a yaptığı açıklamada, “Böylesine önemli bir görevi bana layık gören Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum”

AK Parti Afyonkarahisar 22. ve 23. Dönem Milletvekili AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Koca, Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığı görevine atandı. Atamasını sosyal medya hesabından, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığına atamam yapılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sayın Bakanım Zehra Zümrüt Hanımefendiye güvenlerinden dolayı teşekkürlerimi arz ederim. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Resmi Gazetede yayınlandı

Bakan Yardımcısı Ahmet Koca ODAK’a yaptığı değerlendirmede, “Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle bu göreve atanmış bulunmaktayım. Bana bu görevi layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Afyonkarahisar’lı hemşehrilerimede bana verdikleri değer, sevgi ve saygılarından dolayı da sonsuz teşekkür ediyorum. Bu güvene layık olacağım. Büyük bir gayret ile çalışmaya devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum” Ahmet Koca'nın Bakan Yardımcılığına Atanması Resmi Gazetede yayımlandı.

Ahmet Koca kimdir:

20 Mayıs 1963'te Afyonkarahisar Bolvadin'de doğdu. Babasının adı Eşref, annesinin adı Zehra'dır. Eğitimci ve İş Adamı; Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi. Özel sektörde yönetim kurulu üyesi ve genel müdür olarak görev yaptı. 22 ve 23. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili. AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı. İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilen Koca, evli ve 3 çocuk babası.

Ahmet IŞIK / ODAK ÖZEL