Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi iş birliğinde Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

Program Taş Medrese'de gerçekleşti. Her bayram geleneksel hale gelen, Afyonkarahisar protokolünü buluşturan bayramlaşma törenine katılım yoğun oldu.

Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal’ın ev sahipliğinde yapılan bayramlaşma törenine; Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, il protokolü, askeri erkân, daire müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, iş insanları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal; tüm Afyonkarahisarlıların Kurban Bayramı’nı tebrik ederek huzur, sağlık, barış ve bereket temennisinde bulundu. Törende Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve Afyonkarahisar Milletvekilleri de konuşma yaparak tüm Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin ve İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı kutlayan protokol, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

“BAYRAMLAR ADALET VE HOŞGÖRÜYÜ HATIRLATIYOR”

Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal hemşehrilerinin ve tüm İslam Âleminin bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında; “Kurban Bayramı, bizlere paylaşmanın, yardımlaşmanın ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

Bu özel günlerde, kurbanlarımızı keserken bir taraftan dini vecibelerimizi yerine getiriyor, aynı zamanda ihtiyaç sahibi insanlarla da ekmeğimizi bölüşerek toplumsal dayanışmamızı güçlendiriyoruz.

Başkan Köksal: Bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz Başkan Köksal: Bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz

Ailemizle, dostlarımızla ve komşularımızla bir araya gelmek, sevgi ve saygı çerçevesinde zaman geçirmek, bayramın ruhunu daha derinden hissetmemize vesile oluyor. Unutmayalım ki, bayramlar aynı zamanda küskünlüklerin sona erdiği, kırgınlıkların tamir edildiği, sevgi ve kardeşliğin pekiştiği zamanlardır. Bayramlar aynı zamanda bize, yoksullukla hiçbir bahanenin arkasına sığınılmadan mücadele edilmesi gerektiğini, adaletli ve hoşgörülü olmayı hatırlatır. Bayramların bizlere sunduğu bu değerleri, yılın her gününe yaymayı başarabilirsek, toplumsal huzurumuzu ve mutluluğumuzu daim kılabiliriz.Birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, bir arada olmanın önemini çok daha iyi anladığımız bu özel günlerin milletimizin içindeki umudu büyütmesini diliyor, gelecek güzel günleri umutla bekleyen milletimizin Kurban Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Bu vesileyle başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, Kurban Bayramının hepinize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Bayramınız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Bayramlaşma töreninin ardından Başkanımız Burcu Köksal, Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve protokol üyeleri İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığında görev yapan teşkilat mensuplarıyla bayramlaştı. Heyet ardından Hava Şehitliğini ziyaret etti.

Editör: Birinci Editör