Emirdağ merkez köylerinde, Afyonkarahisar ve beldelerinde ziyaretlerine devam Milletvekili Özkaya, 28 Mayıs için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için vatandaşlardan destek talep edip, “Seçime sayılı günler kaldı. Bu seçim 1950’den bu yana ülkemizde yapılan demokratik seçimler arasında ülkemizin geleceğini ve bekasını doğrudan etkileyen en önemli seçimdir." dedi.

Açıklamasına devam eden Özkaya, "Milletimizin karşısına yalan, iftira, kumpas ve kasetler ile arkasında bölücü terör örgütlerinin ve uzantılarının açık desteğini alarak çıkanlar 28 Mayıs’ta gereken cevabı sandıkta alacak. Bu seçimler, her türlü bölücü unsuru içerisinde barındırarak koltuk için her türlü tavizi verenler, sihaları, yerli savunma sanayi ni durdurmayı vaat edenler ile Türkiye’ye çağ atlatan Recep Tayyip Erdoğan arasında geçmektedir. Hangi görüşten olursa olsun, vatan, bayrak ve millet sevdasını içerisinde barındıran vatandaşlarımızdan bu seçimlerin önemini kavrayarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmalarını ve sandıklara sahip çıkmalarını istiyorum. İnşallah bizler Cumhurbaşkanımız liderliğinde şehrimize dev eserler ve hizmetler kazandırmaya milletimizin desteği ile devam edeceğiz” dedi. 

Milletvekili Özkaya, muhalefetin her gün yeni bir yalan ile toplumu manipüle ettiğini ifade ederek, “Kazanmak için her yolu mübah gören bu zihniyet, 1. tur öncesinde 2 ay önce söylediği tüm sözleri unutarak bugün milliyetçi kesilmiştir. kendileriyle  çelişen tek hayalleri kazanmak ve daha ötesi Erdoğan gitsin ne olursa olsun diyen bir zihniyetin temsilcileridir. bizler milletimize güveniyoruz, inşallah milletimiz 28 Mayıs günü Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden seçerek bu muhalefeti değiştirecektir. Yenilmeye doymayan, kendilerine gönül veren vatandaşlarımızı dahi kandırmaktan çekinmeyen bu muhalefetin değişme zamanı çoktan geldi. Ben tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum, gelin bu muhalefeti değiştirelim, Recep Tayyip Erdoğanı yeniden Cumhurbaşkanı seçerek sandıkta bunlara güzel bir ders verelim.” dedi.