Afyonkarahisar Belediyesi öncülüğünde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubemizin katkılarıyla hazırlanan 2021 Yılı Şehitler Takvimi yayınlandı.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde gerçekleşen tanıtım toplantısına Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Yasin Evcin, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Gazi Emre Öztürk, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar ve basın mensupları katıldı.

“KALBİMİZ HER ZAMAN ŞEHİT YAKINLARI, GAZİLERİMİZ İLE BERABER”

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ederken gazilerimize sağlık ve afiyet diledi. Şehit ailelerimizin her zaman yanlarında olduğunu dile getiren Başkanımız, “Şehit ailelerimiz bizim için çok özel ve çok değerlidir. Kalbimiz her zaman şehit yakınları, gazilerimiz ile beraber. Devletimizin bütün kurum ve kuruluşları da sizlerin yanında. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu aziz millet tarih boyunca birliğini, beraberliğini ve vatanının bütünlüğünü korumak için hem ülke içerisinde hem de ülke dışında zalimlere karşı büyük bir mücadele vermiş, vermeye de devam etmektedir. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Atılan kararlı adımlarla terör belasından da etrafımızdaki ve özellikle içimizdeki hainlerden de rabbim devletimizi korusun. Şehit olan tüm vatan evlatlarımıza minnettarız” dedi.

“BİN ADET BASTIRDIK TALEP GELİRSE ARTTIRACAĞIZ”

                2021 Yılı Şehitler Takviminde Afyonkarahisar merkez şehitlerimizin yanı sıra 18 ilçemizdeki tüm Şehitlerimiz, Kore ve Kıbrıs Şehitlerimiz, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz ve Mete Saraç Kışlası'nda yaşanan cephanelik patlamasında şehit olan 25 askerimin bilgi fotoğraflarıyla birlikte yer aldığını söyleyen Başkanımız, takvimde polis, asker ve sivil vatandaşlarımızdan oluşan toplamda 366 şehidimizin bulunduğunu ifade etti.

TAKVİMİN BASIMINI 11 YILDIR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Şehitlerimizin arşivleri, şehit oldukları tarihleri ve fotoğrafların bizzat dernek ve Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz katkılarıyla oluşturulduğunu söyleyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Aralıksız 11 yıldır basımı yapılan takvimin şu an için bin adet basıldığını ifade ederek talep doğrultusunda daha da artırılacağını kaydetti. Tasarımının bizzat Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler tarafından hazırlandığını hatırlatan Zeybek Başkan,  baskı maliyetin de yine belediyemiz tarafından karşılandığını sözlerine ekledi.

“BAŞKANIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA”

Şehit Aileleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Emre Öztürk ise desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Gazi Emre Öztürk, “ Sağ olsun Başkanımız her zaman yanımızda. Sivil toplum kuruluşu olarak yerel yönetimler ve kurum müdürlerimizle ortak çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek.  Allah kimseye evlat acısı göstermesin. Çünkü bunu en iyi biz biliriz.  Bu vesileyle tekrar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz” dedi.