Reklam

"YARIN KIYAMETİN KOPACAĞINI BİLSENİZ BİLE, BUGÜN ELİNİZDEKİ FİDANI DİKİN"

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven ve Ali Özkaya ile Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Orman Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen "Tıbbi Aromatik Bitkiler Araştırma ve Geliştirme Ormanı" Ağaç Dikim Töreni'ne katılarak ardından Emre Gölü ve İhsaniye'ye bağlı Ayazini köyünde bulunan Frig Vadisi'nde incelemelerde bulundu.

"YARIN KIYAMETİN KOPACAĞINI BİLSENİZ BİLE, BUGÜN ELİNİZDEKİ FİDANI DİKİN"
28 Kasım 2020 - 10:55 - Güncelleme: 28 Kasım 2020 - 12:00
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven ve Ali Özkaya ile Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Orman Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen "Tıbbi Aromatik Bitkiler Araştırma ve Geliştirme Ormanı" Ağaç Dikim Töreni'ne katılarak ardından Emre Gölü ve İhsaniye'ye bağlı Ayazini köyünde bulunan Frig Vadisi'nde incelemelerde bulundu.Ziyaretler sonrasında AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven açıklamalarda bulundu. Afyonkarahisar topraklarında filizlenen AK Parti'nin, iktidara geldiği günden bugüne ağaçlandırmaya ve mevcut ormanlara büyük hassasiyet gösterdiğine vurgu yapan Yurdunuseven açıklamasında;

                "Köklü tarihimizde ve kültürümüzde her zaman tabiatı koruyan ve gözeten, toprakla dost bir millet olduk. Bugün geleceğimizi oluşturan gençlerimize ve minik yavrularımıza da, aynı sevgiyi ve kültürü öğretmek adına birçok çalışma düzenliyor onlara toprak sevgisini ve kültürünü öğretiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ilan ettiği 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde her sene milyonlarca fidanı toprakla buluşturuyoruz. “Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikin!” diyen bir peygamberin ümmeti olarak ülkemizin ve şehrimizin ormanlarına sahip çıkıyor, her fırsatta memleketimizin geleceğine nefes olmak adına fidanları toprakla buluşturuyoruz." dedi.

 

                Emre Gölü ve Frig Medeniyet Bahçesinde de incelemelerde bulunan Yurdunuseven açıklamasında; "Afyonkarahisarımızın tarih ve turizm potansiyelini gün yüzüne çıkarmak ve bu alanda yapılan çalışmaları vizyon projelere dönüştürme gayreti ile şehrimizin her köşesinde olduğu gibi Emre Gölü'nde de 35 bin metrekare alana Emre Gölü ve Frig Medeniyet Bahçesi  projesini hayata geçiriyoruz. Şehrimizin diğer tüm önemli turizm merkezleriyle beraber Emre Gölü'nde gerçekleştirilen projeler ile Emre gölü bambaşka bir vizyona kavuşarak şehrimizin tanıtımına ve turizmine büyük katkı sağlayacak. Yapımı süren Emre Gölü ve Frig Medeniyet Bahçesi Projesi misafirlerine  yürüyüş yolları, seyir terasları, kır bahçesi, restoran, spor alanları, 13 bin m2 yeşil alanın olduğu bir çok sosyal aktiviteyi sunabilecek bir alana dönüştürülüyor. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun."dedi                İhsaniye ilçesine bağlı Ayazini köyünde Frigya'nın merkezi olarak bilinen bölgeyide ziyaret eden Yurdunuseven; "Şehrimiz Afyonkarahisar, asırlardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bugün hala bu medeniyetlerin izlerini taşımaktadır. Arkeolojik kazıların ve tarihi yapıların tarihi aydınlatmakta ve geleceğe ışık tutmaktaki önemini düşündüğümüzde şehrimizin bir çok köşesinde bulunan tarihi bölgeler ve yapılar büyük önem arz etmektedir. Bu yapılar ayrıca dünya çapında büyük ilgi ve merak uyandırmaktadır. Bu yapıların ve bölgelerin korunmasına ve yaşatılmasına ayrıca özen gösteriyor, ülkemiz turizmine kazandırılması ve tanıtılması için çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum