İller Bankası'ndan destek sözü İller Bankası'ndan destek sözü

İYİ Parti İl Başkanı'ndan Çarpıcı Mesajlar: 23 Nisan Kutlaması ve Yerel Seçim Değerlendirilmesi

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak, geçtiğimiz 31 Mart yerel seçimlerinin sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Mısırlıoğlu açıklamasında  “Buradan çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyada hiçbir çocuğun gözünden acıdan, yoksulluktan ve çaresizlikten bir damla gözyaşı akmasın diye Allah’ıma dua ediyorum ve tüm çocuklarımızın alınlarından öpüyorum” dedi.

Mısırlıoğlu,Yerel seçim sonuçlarına dikkat çekerek, neredeyse iktidarı temsil eden partinin kökleştiği belediyelerin hemen hemen tamamını muhalefet partilerinin kazandığını belirtti. İl Başkanı Mısırlıoğlu ayrıca, muhalefetin özellikle Cumhuriyet Halk Partisi'nin kazandığı ilçelerde bile umulmadık başarılar elde ettiğini ifade etti. İlçelerde yaşanan bu değişimleri, milletin iradesi ve tercihi olarak nitelendirip, bunu kabul etmek gerektiğini vurguladı.

Ak Parti önceki dönem il başkanı ve yerel seçimlerde Afyon Belediye Başkan adayı olan Uluçay’ın “Yeni seçilen Cumhuriyet Halk Partisi adayı Burcu Köksal'ın icraatlarını eleştirilerek, İYİ Parti teşkilatının kapısına kilit vurulduğuna dair imalarda bulunulmasına cevap veren İl Başkanı, partilerinin kapısının herkese açık olduğunu, vatandaşların ve partililerin her zaman ziyarette bulunabileceklerini dile getirdi. Mısırlıoğlu Uluçay'ı İYİ Partiye çay, kahve içmeye davet etti.

Seçim sonuçları milletimizin iradesidir milletimizin tercihidir buna başımız üstüne diyoruz” diyen Başkan Mısırlıoğlu “Türkiye’de ve ilimizde de hiç kazanılamayacağı düşünülen ilçelerde bile muhalefet Partilerinin özellikle Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayları kazandı. Merkez ilçemizde yine Cumhuriyet Halk Partisi adayı Sayın burcu Köksal kazandı” dedi.

AK Parti eski il başkanı ve belediye başkan adayı olan Hüseyin Ceylan Uluçay’ın açıklamalarına cevap veren İYİ Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu” Sayın Uluçay İYİ Parti’nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne son yerel seçimlerde seçmenleri ile beraber teşkilatının da mı geçtiği ile ilgili bir ithamda bulunmuşsunuz. Bu bir akıl tutulmasıdır.22 yıldır ülkeyi, 20 yıldır da Afyonkarahisar‘ı kesintisiz ve aralıksız yönettiniz, sizin partiniz tarafından yönetildi, sizin belediye başkanlarınız tarafından yönetildi. Görmezden geldiğiniz Emeklimiz, esnafımız, işçimiz, dar gelirlimiz sizin baskıcı zulmünüzden kurtulmak için değişim istemiştir.

Kör ve şaşı baktığınız için insanlarımızı anlayamadınız. Sizin umutsuzluğa ve çaresizliğe mahkûm ettiğiniz seçmenler bir değişim istedi. Afyonkarahisarlı hemşerilerimiz artık değişim istedi. Bakın değerli kardeşim iktidar gücünü eline geçiren herkes ben ne oldum gibi bir hareketle milletten aldığı gücü bir anda kendi gücü sanarak hareket ediyor. Biz sizin iktidarınızda bunları yaşadık, şu an en iyi sizi biz anlıyoruz” dedi.

Başkan Mısırlıoğlu “ Bir diğer konu bizi belediyeden uzaklaştırılmış kişilerin ve emekçilerin durumuna sessiz kalmakla itham etmişsin Sayın Uluçay. Biz hiçbir zaman helal rızık peşinde çalışan hiçbir belediye personelinin veya kamu personelinin siyasi görüş ve düşüncesi yüzünden ekmeğiyle oynanmasından yana taraf değiliz. Bu kastettiğiniz kişiler basından takip ettiğimiz şekilde sizin siyasi rüşvet olarak seçimlere 3 ay kala almış olduğunuz kişiler. Şayet siz göreve gelseydiniz eminim ki sizde aynı şeyi yapacaktınız. Şişirilen kadroların maaşlarını ödeyemeyecektiniz ve personel çıkartacaktınız.”

“Bu makamın Afyonkarahisarlara hizmet eden bir makam olmasını istiyorum ve burada ayrımcılık yapmadan ihtiyaç durumuna göre ve insanların gerçekten o alınacak kadroya alınacak kadronun durumuna göre bilgi ve becerilerine kabiliyetlerine göre değerlendirip alınmaları daha doğru olur. Çünkü siyasi kayırmacılıkla alınan personel bence orada çok uzun vadede tutunamaz, işte iktidar değişikliği ile beraber de orada nasıl siyasi bir torpille geldiyse aynen siyasi bir şekilde de gönderilmiş olur diye belirtti.

“Buradan da Sayın Burcu Köksal hanımefendiye sesleniyorum lütfen yapmış olduğunuz değişikliklerde ve atamalarda liyakate dikkat edelim” diyen Mısırlıoğlu “Elbette kendi kadronuzu oluşturmak zorundasınız. Kendinize göre bir ekip kurmak zorundasınız, bunların tamamında sizi destekliyorum. Ancak yapılan atamalar da atandıkları bölüme uygun işin ehli liyakatli kişiler atamaya özen gösterin.”

“Başarı tesadüf değildir başarılı olmak istiyorsanız mutlaka çok sesli düşünün ve istişareyi elden bırakmayın. Kapınızı Afyonkarahisarlılara açın. İstişareler neticesinde şehrimize ve insanımıza yapılacak hizmetlerde daha doğruyu bulursunuz diye düşünüyor buradan başarılar diliyorum dedi.

Mısırlıoğlu “ İnşallah çalışmalarınız hayırlı hizmetlere vesile olur. Afyonkarahisar’ın 18 ilçesinde ve 42 beldesinde göreve gelen hangi partili olursa olsun tüm belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum. Tüm il genel meclis üyelerimizi tebrik ediyorum, tüm belediye meclis üyelerimizi, seçilen muhtarlarımızı tebrik ediyor herkese başarılar diliyorum.

 Yerel seçimler bundan beş yıl sonra yapılacak beş yıl çok uzun bir zaman değil bunun kıymetini bilin, zamanı iyi değerlendirin ve insanımıza hizmeti esas alan çalışmalarla ön plana çıkın. Siyasi kavgalarla siyasi çekişmelerle itişip kapışmalarla ve ilimiz adına ve ilçelerimiz adına kutuplaşmaya meydan verecek siyasi çatışmalardan lütfen uzak durun. Bu şehir hepimizin bu ülke hepimizin, bu devlet hepimizin. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşıyız, hepimizin sevdası Afyonkarahisar. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimi saygıyla hürmetle selamlıyor, herkese sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.