Reklamı Geç
Reklamı Geç
Reklam

YAĞCI'DAN "AFYON İÇİN ACİL EYLEM" ÇAĞRISI!..

YAĞCI'DAN "AFYON İÇİN ACİL EYLEM" ÇAĞRISI!..

YAĞCI'DAN
16 Şubat 2020 - 22:02

İYİ Parti İGM Üyesi Alper Yağcı, "Afyon İçin Acil Eylem Planı" başlıklı bir açıklama yaptı.

ALPER YAĞCI'NIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:


Ülke ekonomimizin zor günler geçirdiği bu zamanlarda maalesef ilimizde de özellikle çarşı merkezinde bulunan esnafımız da ekonomik açıdan büyük bir dar boğazdadır.
Bacasız fabrika dediğimiz üniversite öğrencilerinin merkezde eğitim almalarının yolu mutlaka bulunmalıdır.

Afyonkarahisar üst düzey yetkililerinin bir araya gelerek yapılacak kurumlar arası anlaşmalar ile en az 5.000 kişilik bir öğrenci bölümün merkezde eğitim görmesi sağlanmalıdır. Bu sayede merkez de ev kirası, yemek ve mecburi giderleri sadece baz alınsa bile aylık 5.000.000 TL (Eski tabirle 5 Trilyon) paranın çarşı merkezinde döngüsünü sağlayacaktır ki bu ilk etapta ciddi bir rahatlama getirecektir.

Amacım birlik ve beraberlik halinde bu ekonomik krizi hep birlikte aşmak için yolları bulmaktır. Nitekim önümüzdeki aylarda Hoca Ahmet Yesevi İÖO ve Hoca Ahmet Yesevi Orta Okullları yeni binalarına geçecektir. Bu okulların eski binaları Milli Eğitim Müdürlüğü ile Afyon Kocatepe Üniversitesi arasında yapılacak bir protokol ile bu planın ilk adımı olarak atılabilir.

Amacımız burada öğrenim gören öğrencilerimizi sadece bir para kaynağı olarak görmek asla değildir. Ekonomisi canlı olan bir şehir de öğrenim görmek emin olunuz ki onlar içinde çok farklı yenilikleri beraberinde getirecektir.

Şahsım ve partim adına ekonomimiz açısından bu tür yapılacak adımlarda her zaman kurumlarımızın destekçisi olacağız.

Alper YAĞCI
İYİ Parti Merkez İl Genel Meclis Üyesi

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Metin Akbayır
  1 ay önce
  Şehir içi aşırı kalabalıktı, kurumları şehir dışına taşıyıp kalabalıktan kurtulacaktık ve bir kısmı oldu. Şimdi noldu şehir merkezindeki esnaf para kazanamıyormuş! Bu mudur yani,. Şehir merkezi Afyon' lu ya hizmet etsin, şehir merkezinde yaşayanlara gelen turistlere hizmet etsin yeter. Bu açıklama benim aklıma iki şey getiriyor, ya bu arkadaş bu memlekette yaşamıyor, ya da şehir merkezinde çok esnaf arkadaşı var.
 • Çarşı esnafı
  1 ay önce
  5 milyonla nasıl dönsün çarşı zaten en küçük esnafın 1 milyondan az borcu yok
 • afyon halkı
  1 ay önce
  çok doğru merkezde canlı müzikli kafe bile yok öğrenci neye gelsinki merkeze herşey elinin altında erenlerde öğrencinin gelmesi için erenlerdeki kafeleri kapat bak nasıl geliyorlar merkeze
 • AHMET SİNAN
  1 ay önce
  ne diyor bu anlayan var mı ? 5 milyonla koca şehir kalkınacaksa vay halimize .. işte böyle insanlar siyaset yaptığını , çıkıp röportaj verince vatana millete hayırlı iş yaptığını zannediyorlar lütfen gerçekçi olun biraz
 • levent
  1 ay önce
  helal olsun. katılıyorum. böylelikle öğrenciler, evlatlarımız . erenlerin. uyuşturucu vs. vs. vs. ortamından kurtularak şehir içinde aile apartmanlarında olumsuzluklardan uzakta derslerine odaklanabilirler. öğrencileri ikinci dünya savaşının toplama kampı gibi bir eskinin köyü yeninin mahallesi bir yerden kurtarmak toplum olarak gençlere borcumuzdur.
 • AHMET SİNAN
  1 ay önce
  sayın levent bey ; uyuşturucuyla mücadele kolluk kuvvetlerinin görevidir. siyasetçilerin değil. ayrıca mücadele her yerde vardır. çarsıya öğrenci gelecek diye uyuşturucu gelecek diye bişey yok
 • Afyonlu
  1 ay önce
  Ağır saçmalamış. Bacasız fabrika turizm için kullanılır. Eğitim ve araştırma için gelen öğrencilere turist gözüyle bakandan memlekete hayır gelmez.
 • Ömer Erdoğan
  1 ay önce
  Afyondaki okullarda okuyan öğrencilerin bol para harcamasını istiyorsunuz. Afyon da okuyan öğrencilerin çok büyük bir çoğunluğu dar gelirli ailelerin çocukları. O öğrencilerin ailelerinin Afyon esnafını kalkındıracak mali gücü olup olmadığını ve ayrıca Afyon merkezdeki kiraların fırlayarak kirada oturanlara büyük yükler getireceğini düşünmüyor musunuz?
Reklamı Geç
Reklamı Geç