Süleyman Çağlar istifa etti

Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Süleyman Çağlar görevinden istifa etti.

Süleyman Çağlar istifa etti
15 Nisan 2021 - 12:19
Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Süleyman Çağlar görevinden istifa etti.


  İşte Çağlar’ın açıklaması;


Bildiğiniz gibi Güneyliler olarak 2011 yılında belediyemizin nüfusuna sahip çıkamamış ve 2 binden aşağı düşürmüştük. Bu sebeple belediyemiz kapatılmıştı... 
   2012 yılında komşumuz Çalışlar köyünün Referandumla Güney’e katılması sonucu nüfusumuzu tekrar tamamlayarak mahkeme yoluyla ve iç işleri bakanlığının onayıyla belediyemize yedi yıl aradan sonra yeniden kavuştuk. 6 Haziran 2021 tarihinde Güneylilerin ve çalışlarlı koşularımızın bayramı yani seçimi vardır. Bendeniz de 15 yaşımdan beri hayalini kurduğum Güney Belediye başkanlığına adayım... Bu sebeple yedi yıldır büyük bir şerefle ve gururla yürüttüğüm Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı görevinden Siyasi Partiler ve Seçim Kanunu gereği Adaylığım nedeniyle istifa ettiğimi belirten dilekçemi BBP MKYK üyesi Cemil Çoker başkanıma sundum... Güneyli ve Çalışlarlı vatandaşlarımızın 6 Haziran’da omuzlarımıza yükleyecekleri bu ağır görevin ve emanetin bilincindeyim.Haktan ve adaletten ayrılmayacağıma şimdiden söz veriyorum. Önümüzde ki hafta içi aday adaylığı müracaatımızı yapacağız. “Biz seferle yükümlüyüz. Zaferi nasip edecek Yüce Allah’tır. Düsturuyla mücadelemize devam edeceğiz.
İnşaAllah. Şimdiden dua ve desteklerimize talibim.


  SÜLEYMAN ÇAĞLAR KİMDİR
.1980 yılında  Sinanpaşa ilçesi Güney beldesinde doğdum.
    ilkokulu Güney Kasabasında okudum. Ortaokul ve liseyi  Afyon İmam Hatip Lisesinde tamamladım. Katsayı adaletsizliği nedeniyle özgün bir üniversite kazanamadım.Halen açık öğretim fakültesi MAHALLİ İDARELER bölümünde eğitimime devam etmekteyim.
     Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra sonra inşaat malzemesi satışı üzerine ticari faaliyetlere başladım .
  1996 yılında Muhsin Yazıcıoğlu önderliğindeki Nizâm-ı Âlem Ocaklarına katılarak 16 yaşında cemiyet hayatına atıldım ve sivil toplum kuruluşlarında milletime hizmet etme gayretinde bulundum . Nizâm-ı Âlem Ocakları , Alperen Ocakları ve Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev aldım. 

     2019 yılında muhtar seçildim. Halen muhtarlık görevime devam ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum