Reklam

SON DAKİKA!.. HÜSEYİN SEZEN İSTİFA ETTİ!..

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, partide bir basın açıklaması yaparak görevden ayrıldığını duyurdu.

SON DAKİKA!.. HÜSEYİN SEZEN İSTİFA ETTİ!..
21 Eylül 2020 - 15:53
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, partide bir basın açıklaması yaparak görevden ayrıldığını duyurdu.Sezen: "Yaklaşık 2.5 yıldır yürüttüğüm şerefle genel merkezle istişare sonucunda görevimi bırakmış bulunuyorum." dedi
 
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, il başkanlığı görevinden istifa etti... 

2.5 Yıldır görev yapan Sezen, parti binasında son dakika bir basın toplantısı düzenledi. 
 

İşte İl Başkanı Sezen'in istifa açıklaması:

22 Şubat’ta başladığımız 7. Olağan İlçe kongrelerimizi dün itibarıyla Dinar kongremizle tamamladık. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle İl Başkanı olarak atandığım 2 buçuk yıldır partimizi dil, din, meşrep, köy, ilçe bölge farkı ayırt etmeden herkese açık tuttuk. Bu süreçte hassasiyetle adalet ve eşitlik kavramına büyük önem verdik. Kimseye haksızlık yapmamaya azami özen gösterdik. Biz AK davanın neferleri olarak dik, izzetli ve onurlu durmayı şiar edindik. Göreve geldiğimde ilk yerel seçimlerde ciddi başarılar kazandık. Sultandağı, Evciler, Dinar, Emirdağ, Çay ilçelerimizde Allah’a şükür AK Parti bayrağını dalgalandırdık. Bununla birlikte binlerce insanımızı parti ayırt etmeksizin partimizde misafir ettik, talep ve önerilerini dinledik. Size hitap ettiğim bu toplantı salonu kimi zaman insanlık adına sesimizi yükselttiğimiz bir salon, kimi zaman ise tarihe not düşülen bir mekândır. Biz AK davanın neferleri olarak ‘egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ düşüncesi ile yaşadık ve yaşatacağız. Burada toplantılara katılanların kimi şahsi beklentileri karşılanmadığı için bizle yollarını ayırdı, kimi zaman dinleyiciler değişti, kimi zaman yönetim kurulu üyelerimiz yenilendi, vefat edip ayrılanlar oldu, dava sorumluluğunu taşıyamayıp çekilenleri gördük. Görev değişikliği nedeniyle sağlık sorunları sebebiyle gidenler oldu. Ama bu salon her zaman milletin salonu olarak kaldı, öyle de kalacaktır. Kıymetli hemşerilerim sohbetlerimiz muhabbetimiz bundan sonra AK dava için yine aynı amaçlarla başka zeminlerde devam edecektir. Davamız sadece 18 yıllık bir dava değil, 1400 yıl önce dünyayı şereflendiren Efendimizin ayak izlerini takip ettiğimiz bir davadır. Yaklaşık 2 buçuk yıldır büyük bir şerefle yürüttüğüm AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevinden Genel Merkezle yaptığım istişareler sonucu işlerimin yoğunluğu ve partimin bayrağının daha yukarı taşınması için şu an itibarıyla ayrılmış bulunuyorum. Bu olay 19 yıllık AK Parti Afyonkarahisar teşkilatında fevkalade basit bir olaydır. Kimse arkasında bir şey aramasın. Bugün İl Başkanı olarak son kez buradan hitap ederken sürç lisan ettiysek affola. Yoğun çalışmalarımız nedeniyle büyüdüklerine şahit olamadığım çocuklarımdan, en büyük fedakarlığı eden ve her zaman destekçim olan eşimden, annemden, babamdan, avukatlık büromdaki iş ortağım ve çalışma arkadaşlarımdan, parti çalışanlarımızdan istemeden kırdığımız üzdüğümüz kardeşlerimiz de varsa hepsinin haklarını helal etmelerin istiyorum. Bugüne kadar beraber çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduğum Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Başkan Yardımcımız, Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’e ve Teşkilat Başkan Yardımcılarımıza, İl Koordinatörümüz Kurtçan Çelebi’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Birlikte yol yürüdüğümüz birbirinden değerli milletvekillerimiz bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Ali Özkaya’ya ve İbrahim Yurdunuseven’e ayrıca teşekkür ediyorum. 

Dava şuuru içerisinde vefayla omuz omuza verdiğimiz; il yönetim kurulu üyelerimize, ilçe, belde teşkilatlarımıza, belediye başkanlarımıza, mahalle ve köy temsilcilerimize, belediye ve il genel meclisi üyelerimize, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarımıza, sandık görevlisi arkadaşlarımıza, partimizin bütün üyelerine, kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerine, basın mensuplarımıza ve unvansız, isimsiz kahramanlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Liderimizin dediği gibi; Bu şarkı burada bitmez. Her başlangıç nasıl ki bir vedaya gebe ise, her veda da bir başlangıca gebedir. Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliği’nde partimize hizmet etmeye daha büyük bir coşku ve heyecan ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu bir veda değil, bayrağı daha yükseğe taşıma yarışıdır. İnşallah benden sonra bayrağı devralacak kardeşimize de Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum. İl başkanının kim olduğundan daha önemli olan şey, bu görevin nasıl ifa edildiğidir. Cumhurbaşkanımız çıkıp ‘kim var’ dediğinde sağımıza solumuza bakmadan ‘ben varım, biz varız’ dercesine bu davanın peşinden koşmaya devam edeceğiz. Zira biz başkan olmak için de AK Partili olmadık. Bundan önce nasıl ki AK kadrolarda görev almışsak bundan sonra da verilen her görevi layığı ile yapmaya gayret edeceğiz. Bizler şahsi kavga ve menfaatlerimiz için partimizin ve ülkemizin önünü asla tıkamayız, tıkayanlara da müsaade etmeyiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.

YORUMLAR

 • 15 Yorum
 • namık yılmaz
  10 ay önce
  Kayacan il başkanının başını yedi. Bence akp başına gelmiş en pasif adamdı isabetli karar zeybek başkan il başkanı iken emirdağ ilççe bleledıye baskanı basını yemıstı sım dı kayacan sezenın basın ı yedi. iyi oldu ...
 • murat
  10 ay önce
  Darısı Bolvadin teşkilatının başına.
 • ali osman
  10 ay önce
  Nedendir hiç anlamayadım zaten yıllardır partilerin milletvekilleri parti il başkanları belediye başkanları avukatlardan oluşuyor.Türkiye Cumhuriyet inin kanunlarında olan boşlukları onlar daha iyi bildiğindenmidir siyaseti ranta çevirmek.18 yıldır aynı zihniyet hakim memlekete fakat hala Türkiye nin en büyük kasabasıyız.Trafik toplu taşıma medeniyet ticari ahlak eğitim hepsi rezalet merakla bekleyelim şimdi hangi avukat il başkanı olacak........
 • hatice
  10 ay önce
  Hem işlerimin yoğunluğu diyor hemde bir daha görev verin bana yapayım diyor.Çok hak yedin çok.Burası Afyon o koltuğa Afyonlular oturmalıdır.Bolvadinli bir kişinin ne işi var o koltukta.İnşallah vizyon sahibi ileri görüşlü kindar olmayan herkesi kucaklayan nezih bir kişi o koltuğa oturtulur.Yönetim kuruluda düşünebilen,anlatabilen,menfaatçi olmayan,adil olan vizyonlu kişilerden oluşmalıki Akparti bu şehirde başarılı olsun.
 • Veli Çavuş
  10 ay önce
  ilginç olan şu ki. Olumlu bişey yazan yok. Neden acaba. Hiç mi kimseye faydası olmadı. Yoksa kalemi kırılanın arkasında durmak sıkıntı mı yaratır. İşte siyasetin gerçek yüzü.
 • Ali Çavuş Handan
  10 ay önce
  sayın başkan ve sizin milletvekilleriniz kadar kinci bir insan tanımadım. Kendinizden olmayanlara ne bu husumet, ne bu kin yazıklar olsun. Sizlere hakkımı helal etmiyorum.Siz bu Cumhur ittifakını yıkan ve bunun vebalını ahirete kadar taşıyacak ve orada bunun hesabını vereceksiniz.İki de bir Allah kitap deyipte hamaset yapmayın sizin yaptıklarınızı hiç bir müslüman yapmaz. Aldığınız ahlar siz ve sizin gibilerden er geç çıkacaktır.
 • Ali Çakır
  10 ay önce
  O koltuk senin hakkın değildi.Genel merkezi tebrik ediyorum.Sadece bu şehre zaman kaybettirdin.Sen git işini yap.Sana daha görev falan verilmez.
 • Zorbey
  10 ay önce
  Çok üzüldük Afyon sayesinde Eğitimde aradıkları müdürler sayesinde ilk 10 sıraya yükseldi Turizm de ilk 5 sanayide ilk 10 v.s vs Memleketi uçurmuştu tüh tüüh yazık oldu hem işinin yoğunluğundan istifa ettiğini açıkladı hem de verilecek her göreve hazır olduğunu söyledi. Kim gelirse gelsin siayasete bakmadan Liyakat li yöneticiler atansin kurumlara mümkünse Riyakar ve münafık tipler olmasın Eğitimde diplerdeyiz sanayi sıfır çiftçi ürününü Zor bela satıyor. Türkiye'nin en merkezi ve her anlamda kaplıca, mermer, sucuk, lokum zengin bir şehir ilçeden farkı yok kimse bu şehir Eğitimde 60. Sırada olduğunu ilgili kurum müdüründen sormuyor neden?
 • vatandaş
  10 ay önce
  Bu şarkı burada bitmiş sayın başkan için. Geçmiş olsun.Afyon Ak parti Ankara'da söylenenleri burada tekrar edecek değil ,vizyonu ve misyonu olan mümkünse Afyon merkezden yerel ağırlığı olan bir il başkanı bulmalıdır.
 • Ali çavuş
  10 ay önce
  Sağlık olsun
 • Ali çavuş
  10 ay önce
  Adalet ve haksızlıkların alasını yaptınız sözünüzde durmadınız
 • İşte
  10 ay önce
  Millete demokrasi dersi nutukları atıyordun. Bak bugün sana lazım oldu.
 • Ibrahim hakki
  10 ay önce
  Ak parti partilileri dışındaki herkese maalesef kapalı bir kutu o nedenle ist ankara seçimleri tesadüf değil bundan sonraki seçim kayiplarinin bir başlangıcıdır seçim kaybetmek istemiyorlar ise k3ndi partileri dışındaki insanlarında derdine merhem olmalılar
 • Musa Tok
  10 ay önce
  Siz tikamayinda yeter artık ülke iflas etti sayenizde
 • ali
  10 ay önce
  Çok değerli bir başkandı. AkParti için büyük bir kayıp.