Reklam

SEZEN'DEN İSTANBUL SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRMESİ

SEZEN'DEN İSTANBUL SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRMESİ

SEZEN'DEN İSTANBUL SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRMESİ
07 Mayıs 2019 - 16:39

“Bu karar sandıktaki hırsızlığın tescillenmesidir”

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen İstanbul'da seçimlerin yenilenmesine ilişkin Yüksek Seçim Kurulu'nun kararını değerlendirdi. Sezen “Karar öncesi sürece saygı duyuyorum diyenlerin dünkü kararın ardından çılgına dönmesi tutarsızlıktır. Karar lehte olunca demokrasi, aleyhte olunca YSK kötü olacak. Böyle bir anlayış dünyanın hiçbir yerinde yoktur” dedi.

 

YSK'nın İstanbul seçimlerini yenileyeceğini duyurması sonrası bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, kararın demokratik hukuk devletinde alınabilecek, usule uygun bir karar olduğunu ifade etti.

 

“3 bavul belge sunduk”

 

Sezen açıklamasında, “Yüksek Seçim Kurulu’nun kararı vatandaşımızın oyunu net bir şekilde ortaya çıkarma karardır. Yani YSK diyor ki ‘bu seçimde şaibe var, sorun var, seçimin yenileyin. Millet iradesine başvurun diyor’ bundan doğal olanı nedir? Oyların nasıl yok edildiğine dair üç bavul belge sunduk. Bu karar sandıktaki hırsızlığın tescillenmesidir” dedi.

 

“İl Başkanlığı olarak süreci takip edeceğiz”

 

Sezen açıklamasında, “Eğer biz bu seçimde kulağımızın arkasına yatsaydık, usulsüzlüklere göz yumsaydık, sessiz kalsaydık, sussaydık, baskılara ve Yüce Divan tehditlerine boyun eğseydik, ‘Hakimleri Kızılay’da yürütmeyiz’ mesajına eyvallah deseydik o zaman bizden demokrat kimse olmayacaktı. Bugünkü karar ‘hakimleri Kızılay'da yürütmeyiz’ diyenlere en büyük cevaptır. CHP kararla ilgili garip bir tutarsızlık içerisindedir. Bu tutarsızlık da şudur; ‘Sürece saygı duyuyorum’ diyeceksin. Sonuç ortaya çıkınca da çılgına döneceksin. Yani bekledikleri sonuç çıkınca demokrasi oluyor, çıkmayınca Yüksek Seçim Kurulu kötü olacak. Böyle bir anlayış dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Türkiye bir hukuk devletidir. Bugün de İstanbul'a Kayyum atandı. 23 Haziran'a kadar görevini yürütecek. 23 Haziran'da yapılacak seçimle birlikte İstanbul'un yeni belediye başkanı seçilecek. Biz de Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak milletvekillerimiz ile birlikte süreci yakından takip edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • SIFIR3
  1 yıl önce
  Sayın il başkanı Bolvadin yani memleketiniz ilçe teşkilatının Afyon un ilçelerinden ak partinin kalesi iken şu anda daha önce ak partiden belediye başkanlığı yapmış fakat ilçe teşkilatının menfaatine gelmediği için aday gostermedikleri şahıs ikinci kez bağımsız partiden kazanarak reis oldu,bunda ilçe teşkilatının kesin suçu var,mevcut teşkilatın değiştirilerek menfaatini değil memleketin hayrını ve memleketin menfaatini ön planda tutan bir teşkilat mensuplarını iş başına getiriniz.Ben bir Bolvadinli olarak 17 senedir bütün seçimlerde ak partiye oy verdim ve cumhurbaşkanımizin devamlı destekçisi oldum.31 mart seçiminde ilk defa ak partiye verdiğim oy tabiri caizse boşa gitti, tabi ki dediğim gibi ilçe teşkilatının kaybetmemizde büyük hatası var acilen değiştiriniz.
 • Celal sağlam
  1 yıl önce
  Bu söylediklerine sen gerçekten inanıyorsun öyle mi? Gözümüzün içine baka baka yalan söylemeyi bırakın, bari şu mübarek ramazanda, Mert olun mert