Reklam

MUSİKİ EĞİTİM MERKEZİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ GERÇEKLEŞTİRDİ  

MUSİKİ EĞİTİM MERKEZİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ GERÇEKLEŞTİRDİ  

MUSİKİ EĞİTİM MERKEZİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ GERÇEKLEŞTİRDİ  
25 Nisan 2019 - 14:47

Afyonkarahisar Belediyesi Musiki Eğitim Merkezi tarafından Türk Sanat Müziği Konseri düzenlendi.
Hattat Karahisari Kültür Merkezi'nde, Nuri Keser'in sunumuyla Şahin Türkeşsiz'in yönetiminde düzenlenen konserde, çeşitli makamlarda 20 eser seslendirildi. İki bölümde icra edilen konserde, bazı eserler koro, bazı eserler ise solo olarak seslendirilirken, sanatçıların özellikle solo performansları büyük beğeni topladı.
Konsere konuk sanatçı olarak katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Benek Bilge de hüzzam ve rast makamından beş eser seslendirdi. Konser sonunda, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık, konuk sanatçı Benek Bilge'ye plaket, koroyu yöneten Şahin Türkeşsiz'e çiçek takdim ederek teşekkür etti. Musiki Eğitim Merkezi'nin çok başarılı konserlere imza attığını belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık, saz ve söz heyetinde yer alan tüm sanatçıları ise tebrik ederek teşekkür belgesi verdi.
Yoğun ilgi gören konserde sanatseverler unutulmaz bir gece yaşadı.

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • serhat hoca
    1 yıl önce
    gittim dinledim 3 tane üniversite öğrencisinin çaldığı keman kanun ve ud harici diğerlerinin sesi hiç gelmedi.Birde benim bildiğim kemanlar yanyana ud lar yanyana oturur sanki birbirlerine küs gibi karmakarışık oturma düzen almışlar.İnşallah bir daha ki konserde bu tip hatalar yapmazlar.