Reklam

Mısırlıoğlu: Halkla dalga geçiyorlar

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.

Mısırlıoğlu: Halkla dalga geçiyorlar
18 Mayıs 2021 - 15:51
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.

Başkan Mısırlıoğlu:Basın toplantısına başlamadan önce tüm Müslüman halkının geçmiş ramazan bayramını kutluyorum. Tam kapanma sırasında şehit olan uzman onbaşı Yasin Özdamar ve özel hareket polisi Veli Kabalay’a Allah’tan rahmet, Türk halkına ve ailesine başsağlığı diliyorum” diyerek sözlerine başladı.

Halkla Dalga Geçiliyor
“Malumumuz pandemi illeti her geçen gün artarak devam etmektedir. Ne aşılananların sayıları, nede vefat eden vatandaşlarımızın sayıları ne yazık ki doğru olarak halka aktarılmıyor” diyen Başkan Mısırlıoğlu”Tek adam rejimi rotasından çıkmış, her an bir yere toslamaya hazır bir tren gibi ülkeyi yönetiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği sayılar ile Sağlık Bakanının verdiği sayılar birbirini tutmuyor. Sağlık kuruluşlarının verdiği sayılar ise tam tersi. Açıkçası her kafadan bir yalan ses çıkıyor. Halkla dalga geçiliyor. Muhalefete inat eden zihniyet, hatalarının acısını vatandaşlarından çıkartıyor. Bizden daha kötü olan ülkeler maskelerini atarlarken, biz hala he rgün artarak devam eden vefat haberleriyle kahroluyoruz.” dedi.

Aciz Bir Yönetim Anlayışı
Başkan Mısırlıoğlu”Esnaf acı içinde, borcunu ödeyemeyen esnafımız intihar ediyor. İntihar eden esnaflarımızın haberleri yayınlanmaması için yandaş medyaya talimatlar veriliyor. Hangi esnafımızın hangi saatlerde iş yerini açıp açamayacağı konusunda bile tek adam rejimi sapıtmış durumda. Kapalı ve havasız olan AVM’ ler açılırken, havadar ve açık hava olan çay bahçeleri ne hikmetse açılamıyor. Otellerin havuzları ve deniz kenarları serbest olurken, hamam ve kaplıcalar yasağa takılıyor. Bu kadar bilgisiz ve cahilce yönetilen ülkemizde, halkıyla alay eder gibi turisttik yerlerde Türk çalışanlarına aşımızı olduk maskeleri taktırılması, ne kadar aciz yönetildiğimizin belgesidir” dedi.

Yandaş Firmalara Vergi İndirimi
“Halkıyla dalga geçer gibi 500 ile 750 lira kira yardımı yapan iktidar, vatandaşını patates soğana muhtaç ediyor. Çuvalı 17 lira olan patates ve soğan alan vatandaşlarımız, taşımak için 20 lira araba parası ödüyor” diyen Başkan Mısırlıoğlu”Mahalle muhtarları tarafından dağıtılan patates ve soğan için Akp il Başkanlığı tarafından yine listeler veriliyor ve listede bulunan kişilere patates soğan verilmesi isteniyor.Vatandaşına yardım etmeyen tek adam rejimi, yandaş firmalar olan Cengiz holding, Limak holding, Kalyon holding, Kolin holding ve Makyol holdingin 3 milyar 106 milyon lira olan vergi borcunu 74 milyon 515 bin liraya indiriliyor. Bir başka değişle yüzde 97.6 indirim yapılıyor. “ dedi

Haklarımızı Haram Ediyoruz
Başkan Mısırlıoğlu”İş yeri aylardır kapalı olan esnaflarımızın vergi ve stopaj borçlarını ödemeleri için muhasebeciler ve vergi daireleri çalışırken, borcu ödeyecek esnafımız ne iş yerini açabiliyor, nede sokağa çıkabiliyor. Cahilce ve bilgisizce bu ülkeyi yöneten ve sayesinde halkını açlığa terk eden, borcu nedeniyle intihar eden esnafımızdan haklarını helal etmelerini isteyen tek adama buradan sesleniyoruz. Parsel parsel sattığınız topraklarımız nedeniyle, özelleştirme adı altında sattığınız ve işsizliğe neden olduğunuz fabrikalar nedeniyle, yandaşlarınızı gözetleyim diye halkınızı ezdiğiniz neden ile haklarımızı helal etmiyoruz. Saçı bitmemiş yetim hakkı yediğiniz için tüm haklarımızı haram ediyoruz” 
İflas eden esnaf isyanda!

Ürünü para etmeyen çiftçi isyanda!
Geçinemeyen fakir isyanda!
Yeşili, doğası, sahili ve köyü talan edilen millet isyanda!
Ama müşteri garantili bir avuç yandaşın işleri tıkırında!
Pişkin İktidar helallik istiyor!
Milletimiz cevap veriyor:
Helal Etmiyorum

Zafer Havalimanı için 2021'de garanti edilen yolcu sayısı 1 milyon 317 bin.
2021'de planlanan 208 iç hat seferinde tüm uçaklar dolsa 40 bin yolcu eder.
Hazine’nin zarar etmemesi için her uçakta 6 bin 335 yolcu uçması gerek!
Bu öngörüsüzlük tam bir yetim hakkıdır.
Helal Etmiyorum

 Yapılan Açıklamalar Yenilir Yutulur Açıklamalar Değil
“Türkiye Cumhuriyeti hükümetini kim yönetiyor belli değil. Bir yanda seçimle gelen hükümet biz yönetiyoruz derken, diğer yanda hala elini ayağını çekmemiş kendilerine derin devlet adını veren kişilerin yönettiği görülmekte” diyen Başkan Mısırlıoğlu” Her türlü gizli kapaklı işlerin içinde olan bu kişiler, neden birbirlerine savaş açtılar, hangi çıkarlarda ters düştüler merak ediliyor. Hükümetin içinde yapılan yolsuzlukları ve usulsüzlükleri sosyal medya üzerinden dizi gibi yayınlanan açıklamaları, bizlerde merak ederek endişe ile izliyoruz. Bir tarafta you tube ile video yayınlayanlar ile, diğer tarafta bir siyasi parti genel başkanına tehdit içeren mektup gönderenlerin savaşını ne yazık ki  tüm türkiye izliyor. Hükümetin minik ortağının özel af yasasıyla serbest bıraktırdığı şahıs ile, yine tek adam rejimine yakın olduğu bilinen başka bir şahısın kavgası hızla devam ediyor.Bu savaşa eski ve şu anki İçişleri Bakanı da dahil ediliyor. Bunların yanı sıra çıkar uğruna yayın yapan medya kuruluşları da dahil ediliyor. Yapılan açıklamalar yenilir yutulur açıklamalar değil. Demokrasi olan bir başka ülkede bu tür olaylar nedeniyle hakkında soruşturma ve görevden alma olurken, biz hala reytingi bol yeni açıklamaları sosyal medyadan izliyoruz” diye ifade etti.

Ülkemizi Kim Yönetiyor Belli Değil
Başkan Mısırlıoğlu”Ülkemizi kim yönetiyor belli değil. Yapılan açıklamalarda İYİ Partiye kurulan kumpas ve oyunlarda yer alıyor. Tek adam saraya kapatılmış, ne ülkesinden, nede vatandaşından haberi yok. Özellikle duyurulmuyor. Sadece kendisine yakın yandaş TV kanallarından ülkenin çok iyi olduğu görüntüsünün verildiği yayınlar izletiliyor. Halkından helallik isteyen Cumhurbaşkanı, sosyal medyada kendisine hakkımız haram olsun diyerek tavan yapan paylaşımları acaba izleyebiliyor mu, görebiliyor mu merak ediyorum. “dedi.

Acil Eylem Planı açıklanmalı
“Kanayan yaramızdan biriside Kudüs. Terör devleti olduğunu bir defa daha ispatlayan israil, bebek sivil demeden canlar almaya devam ediyor” diyen Başkan Mısırlıoğlu”Sivillerin bulunduğu yerleşim yerlerini roket atarlarla bombalayan terörist İsrail, henüz yeni dünyaya gelmiş masum bebeklerin canlarına kıyıyor. Özellikle Müslüman ülkelerin kutsal günleri olan ramazan ayında, mukaddes mekanımız olan Mescid-i aksa etrafını atılan bombalar, Müslümanlığa karşı acımasız ve kalleş saldırılar bizleri üzmeye devam ediyor. İsrailin yapmış olduğu bu zulmü kınıyor ve Türkiye Cumhuriyetinin kalıcı ve etkin eylem planlarını açıklamasını acilen bekliyoruz” diye ifade etti.

Vatandaşımıza bu eziyet neden çektiriliyor?
Karayolları kavşağına yapılacak olan alt geçit konusuna değinen Başkan Mısırlıoğlu ”Belediye Başkanı Mehmet Zeybek karayolları kavşağında yapılacak olan alt geçit inşaatı nedeniyle, jandarma kavşağında bulunan Atatürk alt geçidinde yağmurlama hattı ile ilgili çalışma yapılacağını ve bu nedenle Atatürk alt geçidinin 17 Mayıs pazartesi gününden itibaren kapatılacağını duyurdu.Proje hataları nedeniyle sık sık gündeme gelen kazaların arkasının kesilmediği Atatürk alt geçidi kapatıldı” 

“Ülkemizde 17 gün tam kapanma uygulandı.vatandaşımız evinde sokağa çıkma yasağındayken, araç trafiği yok denecek  kadar azdı. Pek çok kentimizde Belediyeler bu kapanma sürecini çalışarak değerlendirdi. Her ne hikmetse Afyon Belediyesi bu sürede çalışmadı, çalıştırmadı. Bu kapanma zamanını değerlendiremedi. Şimdi buradan Belediye Başkanı Sayın Zeybek’e sormak istiyorum. Yoğun bir trafiğin olduğu jandarma kavşağındaki Atatürk alt geçidinde yapılması gereken çalışmayı bu güne neden bıraktınız? Afyon belediyesinde bu işin planlamasını yapacak kimse yokmu? Vatandaşımıza bu eziyet neden çektiriliyor?

Yarın bir gün Belediye Başkanı Sayın Zeybek’te Cumhurbaşkanı gibi, Atatürk alt geçidinde yapılması gereken çalışmaları tam kapanma sürecinde başlatmadığı için halkımızdan helallik isterse şaşırmayın” diyerek sözlerini sonlandırdı.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Afyon03
  1 ay önce
  Şehitlerin adını ağzınıza alıp onların manevi ruhunu incitmeyen hdp artığı parti mensupları. Hangi bakanlıkların sözü verdinizde gaz sancısı tutmuş gibi sağa sola saldırıyorsunuz. Yazıklar olsun sizin milliyetçi görüntünüze
 • Gerçek acıtır
  1 ay önce
  Siz hdp artığı parti mensupları hemen 28 gün tam kapanma diye çığırtkanlık yaptınız yapınca esnaf dükkan açamıyor diye yaygaraya başladınız. Siz hangi müslümanlıktan bahsediyorsunuz ki katil israille ilgili bir tek laf edemezken davanın tek sahibi ülke liderini katliamla suçladınız. Edep ya hu diyeceğim ama nafile. Hdp yi memnun etmek için atmadığınız takla kalmadı be. Ama nafile onlar bile sizin kadar ucuz siyaset yapmıyorlar. İyi ki ahiret var iyi ki hesap var. Siz kiminen dalga geçiyorsunuz zavallılar topluluğu.
 • Birbeyinoğlu
  1 ay önce
  CHP HDP neyse, İYİ parti de odur!..
 • sedat
  1 ay önce
  hdp'ye hangi bakanlıkların verileceği belli de milletten mi gizliyorsunuz? asıl size haklarımız haram olsun. millet ittifakında hdp yok derken gelinen nokta: "ne olacak canım! teröre bulaşmamış birkaç kişiye bakanlık verilebilir" diyor sevgili ortağınız chp. onunla ilgili tek cümle edemezken durup durup Cumhurbaşkanına saldırmanız hedef şaşırtma çabasıdır. ama yemezler. her şey gün gibi ortada. üç beş koltuk uğruna pkk ve onun uzantısı hdp'nin kuklası oldunuz