AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Tutuklu ve Hükümlü Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Bolvadin ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Yurdunuseven; Ziyaretler sonrasında yaptığı açıklamada "Her fırsatta üzerine özellikle vurgu yaptığımız, her köşesi ayrı bir tarihe ev sahipliği yapmış Afyonkarahisar'ımızın Bolvadin ilçesi de, Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden olup, mevcut vesikalara göre 10.000 yıllık tarihe sahiptir. Her köşesine ayrı önem verdiğimiz ve özen gösterdiğimiz şehrimizin yine Bolvadin ilçesinde de, yeni çalışmalar ve yatırımlar üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Bir ilk ve örnek olarak Afyonkarahisar'da ilk kez Valimiz Gökmen Çiçek'in öncülüğünde yapımına başlanan Kadın Kültür Evlerimizden, Bolvadin Kadın Kültür Evi'ni de ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledik. Kadınlarımızın kültürel ve sosyal faaliyetlere daha aktif katılımını sağlayacak evlerimiz çok büyük önem arz etmektedir." dedi.
 
                Bolvadin Kaymakamı Adem Öztürk ve Belediye Başkanı Fatih Kayacan'ı da ziyaret eden Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Yurdunuseven çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yurdunuseven bu görüşmeler ile ilgili;

                "Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirlerin uygulanması konusunda Afyonkarahisar geneli olarak kurallara riayet ediyoruz.Bolvadin Kaymakamımız Adem Öztürk'den kısıtlamalar ve ilçe genelindeki tedbirlerle ilgili bilgi aldık.Bu süreçte devletimizin aldığı tedbirlere riayet eden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Bolvadin Belediyesi'nin yaptığı çalışmalarla ilgili Yurdunuseven;  "Anıtlar Kurulu ve Bakanlar Kurulu'ndan aldığımız onaylar ile Bolvadin'in vizyonunu ve ekonomisini değiştirecek ve geliştirecek olan Kentsel Yenileme Projemiz ile ilk etapta 12 megawattlık enerji santrali ve 300 dönümlük bir serayı faaliyete geçirecek olan Biyokütle Enerji Santrali'nde çalışmalar devam ediyor.  Biyokütle Enerji Santrali Projesi ile şehrimizin önemli problemlerinden olan hayvansal atıklar ekonomiye kazandırılırken 650 vatandaşımıza direk ve dolaylı olarak istihdam sağlayacak." dedi.

                Bolvadin mahalle ve köy muhtarlarıyla da bir araya geldikleri toplantıya da değinen Yurdunuseven;"Muhtarlarımız şehirlerde ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın gözü, kulağıdır. Şehrimizin her köşesindeki muhtarlarımızın talep ve önerilerini dinliyor ve dikkate alıyoruz." dedi.

                Açıklamasında Bolvadin Kemerkaya köyünde bulunan Bizanslılar döneminden günümüze kadar gelmiş Yedikapılar Manastırı'nda yaptıkları incemelere de yer veren Yurdunuseven; "Afyonkarahisarımızın asırlar öncesine dayanan tarihi bir yapısı var. Şehrimizin her köşesinde binlerce yıllık tarih kokan eserler mevcut. Bu eserler şehrimizin turizmi ve tarihe ışık tutması yönünden çok muhim eserlerdir. Bu noktalarda yaptığımız çalışmalar ve  buraların tanıtımına gösterdiğimiz özen ile hem şehirlerimizin kalkınması noktasında hemde bu tarihi yapıların korunması noktasında büyük yol katedeceğiz." dedi