Kanal 7 TV ekranlarının sevilen yüzü Bahar, bu hafta Afyonkarahisar konusuyla ekranlarda...

Fazıl Say, Ülkü Hanım'la Duygusal Buluşma Fazıl Say, Ülkü Hanım'la Duygusal Buluşma

Bahar Kapıda programı, bu Cumartesi Saat 22.30'da Kanal 7'de Afyonkarahisar bölümüyle ekranlara geliyor.

Her köşesi ayrı bir güzelliğe ve köklü bir tarihe sahip olan Anadolu’yu dere tepe demeden gezen Bahar Kapıda, meraklı soruları ve keyifli sohbetleriyle kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.

Bahar Kapıda bu hafta, termal kaynakları ve zengin mutfağıyla Afyonkarahisar’dan evlere konuk oluyor.

Dur durak bilmeden Anadolu’nun her köşesini gezmeye devam eden Bahar Kapıda, Bahar Gelir’in bitmek bilmeyen enerjisi ve Anadolu insanının samimi yaklaşımlarıyla eğlenceli dakikalara imzalara atıyor. Bahar Kapıda bu hafta sucuğu, kaymağı, haşhaşı ve yer altı zenginlikleriyle nam salmış Afyonkarahisar’ı ekranlara taşıyor. Hayvanlarını otlatmaya çıkaran bir amcayla Bahar Gelir’in sohbeti esnasında inek hareketlenince ortaya eğlenceli kareler çıktı. Daha sonra patatesli somun ekmeği, haşhaşlı köy ekmeği, mercimekli bükme gibi meşhur lezzetlerin yapılışına eşlik eden Gelir, bir yandan da teyzelerle yaptığı samimi sohbetleri ekranlara taşıdı.

Frigyalılar, Romalılar gibi birçok devlete ev sahipliği yapan Afyonkarahisar’ı gezmeye devam eden Bahar Kapıda ekibi, 240 ayrı kanatlı türüne ait yumurtaların olduğu yumurta müzesini gezen Gelir, edindiği bilgiler karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Sonrasında izleyenlerini Frig Vadisi’nde tarihi bir yolculuğa çıkaran Gelir, milattan önceki dönemlerde insanların yaşadıkları kayalıkları anlattı. Son olarak yıllarca hayvancılık yapan bir çiftçinin hikayesini bizzat kendisinden dinledi.

Anadolu’nun her köşesinden eğlenceli anlar, meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her hafta sonu 22:45’te Kanal 7 ekranlarında…