Reklam

İddia asılsız, Mısırlıoğlu özür dilemeli

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu'nun "AK Parti'de çaycı dahil herkes koronavirüs aşısı oldu" iddiasına cevap verdi.

İddia asılsız, Mısırlıoğlu özür dilemeli
31 Mart 2021 - 18:26 - Güncelleme: 01 Nisan 2021 - 12:13
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu'nun "AK Parti'de çaycı dahil herkes koronavirüs aşısı oldu" iddiasına cevap verdi.


İşte o cevap...

Önceki gün İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun yapmış olduğu basın açıklamasında AK Parti Afyonkarahisar İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte personelin de covid-19 aşısı olduğunu iddia etmiş ve bir duyuma dayandırmıştı. Söz konusu duyuma dayalı iddia, hiçbir somut öğe içermeyeceği gibi muhatabımız, hukuktaki bir kaide olan ‘Müddei iddiasını ispatla mükelleftir’ ifadesinin karşılığını vermek durumundadır. Bununla birlikte muhatabımızı, mesnetsiz iddia ve iftirayı kendisine açıklayan söz konusu sağlık çalışanının da adını açıklamaya davet ediyorum. Ne şahsım ne AK Parti yönetim kurulu üyeleri ve ne de AK Parti personelimiz kesinlikle covid-19 aşısı olmamıştır.


Uygunsuz bir dille yapılan bu açıklama maalesef son zamanlarda oluşan birlik ve beraberlik ruhuna zarar verdiği gibi, il yönetim kurulu üyelerimiz ve personelimizi de rencide etmiştir. Basına yansıyan haberler de pandemi ile mücadelede gecesini gündüzüne katarak çalışan sağlık çalışanlarını zan altında bırakmıştır.

Medya önünde yapılan açıklamaların somut delillere dayandırılarak yapılması gerektiği, ispatı olmayan, somut bir delil içermeyen, duyuma dayalı ve iddiadan ibaret olan açıklamaların yapılması kişileri toplum önünde mahcup ve mağdur duruma düşüreceği son yaşanan olayda açık bir şekilde görülmüştür. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay olarak, İYİ Parti İl Başkanı Sayın Muhammet Mısırlıoğlu’nu kamuoyu önünde yaptığı açıklamadan dolayı yine aynı şekilde kamuoyu önünde şahsım, il yönetim kurulu üyelerim, personelimiz ve özellikle zan altında sağlık personeli adına özür dilemeye davet ediyor, yasal haklarımızı gizli tutacağımızı ifade ediyorum.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • serdar
    1 hafta önce
    iddia doğru olsaydı burhanettin çobanın kovidden hasta olmaması gerekirdi. sözde caycıyı aşı yapan herhalde burhanettin çoban ıda aşılardı. demekki iddia asılsız. toplum ak ı karayı zaten biliyorda bizim ve değerli medyanın vaktini alıyorlar.