Bu yıl 55.si düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Afyonkarahisar'dan 10 proje Bölge Finali'ne katılmaya hak kazandı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi, en çok projeyle bölge finaline yükselerek Afyonkarahisar'ın lokomotif kurumu oldu. Dumlupınar BİLSEM'in 5 projesi, bölge finallerine yükseldi.

Afyonkarahisar'dan TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bölge finaline yükselen projeler şöyle:

Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi'nden Danışman Öğretmenler; Muhammet Öztürk, Murat Malkondu, Savaş Özbey ve Yıldız Leblebicier, öğrenciler; Melih Yiğit Karan, Aleyna Melek Orak, Ayşe Irmak Altıntaş, Ayşe Ecrin Yıldırım, Zeynep Berra Sanar, Yılmaz Oruç, Nazlı Zeynep Aydın, Zeynep Sağlam, Yağız Çalışkan, Abdurrahman Lafcı, Ömer Faruk Demir, Tunahan Kalıcak, Büşra Likoğlu, Yalçın Akman, Mustafa Yiğit Dereli'nin 5 projesi bölge finaline yükseldi.

Anadolu Üniversitesi, Türk Dünyası'nın kültürünü yansıtan müzik etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Anadolu Üniversitesi, Türk Dünyası'nın kültürünü yansıtan müzik etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

Süleyman Demirel Fen Lisesi'nden Danışman Öğretmen; Gökhan Yıldırım, öğrenciler; Pelin Özkara, Kardelen Şevval Öztoprak, Sümeyra Arı, İlknur Zeynep YıldırımIn 2 projesi bölge finaline yükseldi.

Çay Şehit Ahmet Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Danışman Öğretmen Ali Ünlü ve öğrenci Ömer İlci'nin projesi,

Emirdağ Aziziye Anadolu Lisesi'nden Danışman Öğretmen Emre Kökcü, öğrenci Seray Tunca'nın projesi

Işıklar Çok Programlı Anadolu Lisesi'nden Danışman Öğretmen Sibel Ercan ve öğrenci Meryem Sarı ve Kübra Keziban Bahçe'nin projesi bölge finaline yükseldi.

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci,TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Bölge Finaline gitmeye hak kazanan danışman öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti.