Türk Pdr Derneği İl Temsilciliği ve Afyonkarahisar Pedagoji Merkezi tarafından Afyonkarahisar Kadaifçioğlu İlkokulunda velilere yönelik “Aile İçi İletişim” konulu seminer verildi.

Gözden kaçırmayın

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin İKAF'24 ile geleceğin iş dünyası buluşuyor!Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin İKAF'24 ile geleceğin iş dünyası buluşuyor!

Seminere katılım yoğun olurken Pedagog Pedagog Doktor Emrah Şenbabaoğlu aile içi iletişimdeki ince noktalara ve ailedeki anne baba rolleri üzerine vurgu yaptı. 

Şenbabaoğlu, eğer bir evde kitap okunmuyor ise çocuklardan kitap okumayı beklememeli, eğer anne baba elinden telefonu düşürmüyor ise çocukta dijital bağımlılığın kaçınılmaz olduğunun vurgusunu yaptı.

 Daha sonra velilerin sorularını alan Şenbabaoğlu süreçlerde Psikolojik Danışmanların, Pedagogların, Psikologların önemini tek tek anlattı. Afyonkarahisar merkezde 300 öğrenci rakamının tamamlayamadığı için okulda Psikolojik Danışmanın bulunmamasının da üzücü olduğu ifade eden İl Temsilcisi her 100 öğrenci bir Psikolojik Danışman olmasının önemli olduğunu belirtti.

Programın okul Müdürü Hasan Doğan’nın kapanış ve teşekkür konuşmasıyla program sonlandı.