Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi" kapsamında, A...

Gözden kaçırmayın

Yaralı askerlere ziyaretYaralı askerlere ziyaret

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi" kapsamında, Afyon'da yaşayan Iraklı gençler, Şuhut ilçesini ziyaret etti.

Bu proje ile gençlere Türkiye'ye ve Türk kültürüne uyum sağlama imkanı sunuluyor. Gençler, Şuhut ilçesindeki tarihi ve turistik yerleri gezerek, ilçe hakkında bilgi ediniyor. Atatürk evini ziyaret eden gençler, ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kalıyor.

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ile bir araya gelen gençler, ilçe hakkında bilgi alıyor. Başkan Bozkurt, gençlere Şuhut'un tarihi ve doğal güzellikleri hakkında detaylı bilgiler veriyor. Gençler, Şuhut'un yöresel lezzetlerinden olan keşkek deneyerek Şuhut Şehit ve Gaziler Merkezi, Şuhut Kadın Kültür Evi, Şuhut Meslek Yüksekokulu ve Gençlik Merkezini ziyaret ediyor.

Bu gezi sayesinde gençler, Şuhut'ta olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade ediyorlar. Bu gezi, gençlerin Türkiye'ye ve Türk kültürüne uyum sağlamalarına yardımcı olması açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Projede, gençlere Türkçe dil eğitimi, mesleki eğitim, sosyal ve kültürel etkinlikler gibi çeşitli destekler veriliyor.

Böylece gençler, sosyal ve kültürel yaşama aktif olarak katılım göstererek sosyal uyum sağlamaya teşvik ediliyor.

#Afyonkarahisar #Şuhut #SosyalUyum #GençlikKatılımı #TürkKültürü #Turizm