Afyonkarahisar, Gastronomi Sokağı ile Lezzet Tutkunlarını Ağırlamaya Hazırlanıyor Birbirinden farklı lezzetlerin buluşma noktası Afyonkarahisar, Gastronomi Sokağı ile yeni bir turizm cazibe merkezine kavuşuyor

Gözden kaçırmayın

Kiracının Tahliyesinde Kullanılabilecek Hukuki İmkanlar Nelerdir?Kiracının Tahliyesinde Kullanılabilecek Hukuki İmkanlar Nelerdir?

Afyonkarahisar, Gastronomi Sokağı ile Lezzet Tutkunlarını Ağırlamaya Hazırlanıyor Birbirinden farklı lezzetlerin buluşma noktası Afyonkarahisar, Gastronomi Sokağı ile yeni bir turizm cazibe merkezine kavuşuyor. Gastronomi alanında 35'in üzerinde tescilli lezzete ev sahipliği yapan kent, şimdi de Gastronomi Sokağı'nın ışıklandırma çalışmalarının tamamlanmasıyla büyüleyici bir manzaraya büründü.
Şehirdeki yeni yatırım atılımlarına devam eden Afyonkarahisar Belediyesi, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek liderliğinde Gastronomi Sokağı'nda yürütülen son çalışmaları bizzat denetledi. Tarihi konaklar bölgesinin bu yeni projesi, yerli ve yabancı ziyaretçilere Afyonkarahisar'ın eşsiz lezzetlerine erişim imkanı sunacak. Açılış için gün sayan Gastronomi Sokağı, 4 blok ve 13 sosyal tesisten oluşan bir yapıya sahip olup, toplam 500 metrekarelik bir alanda yer alarak, bölgeye zaten artan bir ilgi getirmekte.

"Bölge esnafı için büyük fırsat"
Bölge esnafının ekonomik olarak güç kazanması hedefiyle tasarlanmış olan Gastronomi Sokağı, Türkiye'de örneği az bulunan projelerden biri olarak dikkat çekiyor. Proje hakkında açıklamada bulunan Başkan Zeybek, "Biz bir gastronomi şehriyiz ve bu potansiyeli Gastronomi Sokağı ile taçlandırmak istedik. Şehrimizin tescilli yöresel ürünlerini üreteceğimiz, sunacağımız ve pazarlayacağımız bir alan oluşturduk. İnşa çalışmalarının sonlarına geldiğimiz sokağımız, esnafımıza can suyu olacak ve turizm potansiyelimizi artıracak" ifadelerini kullandı.
#Afyonkarahisar #GastronomiSokağı #LezzetTutkunları #YöreselLezzetler #TurizmCazibeMerkezi #TarihiKültür #GastronomiTurizmi
RTURK