Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamaların aksine HPV aşısının ücretsiz yapılmadığını vurgulayarak, Bakanlığın gerekli önlemleri alması gerektiğini belirtti

Gözden kaçırmayın

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AÇIKLANDIAK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AÇIKLANDI

Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamaların aksine HPV aşısının ücretsiz yapılmadığını vurgulayarak, Bakanlığın gerekli önlemleri alması gerektiğini belirtti. Köksal, kadınları rahim ağzı kanseri gibi yedi farklı kanser türünden koruyan HPV aşısının fiyatına yapılan zamı eleştirdi.

Milletvekili, geçmişte Sağlık Bakanı tarafından yapılan Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki ücretsiz aşılama vaadine henüz uyulmadığını ve bu durumun kadın sağlığı açısından büyük bir eksiklik olduğunu ifade etti. Köksal, bu taahhüdün bir an önce yerine getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Köksal, aşının ücretli olmasının yanı sıra fiyatına yapılan artışın, aşıya erişimi daha da zorlaştırdığına dikkat çekti. Erken teşhis ve önlemin önemine de vurgu yaparak, Sağlık Bakanlığı'nı bu konuda harekete geçmeye çağırdı.

#AfyonkarahisarMilletvekili #BurcuKöksal #HPVaşısı #SağlıkBakanlığı
RTURK