Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in 500 kişiye yakın insanın hayatını kaybetmesine neden olan hastane katliamının ardından Türkiye'de 3 günlük yas ilan etti.

Gözden kaçırmayın

İl olmaya en yakın 25 ilçe belli olduİl olmaya en yakın 25 ilçe belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in 500 kişiye yakın insanın hayatını kaybetmesine neden olan hastane katliamının ardından Türkiye'de 3 günlük yas ilan etti.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Saadet Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmasında Erdoğan'a seslenerek 'Derhal ulusal yas ilan edilsin' önerisinde bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin'de binlerce insanın hayatını kaybetmesinin ardından Türkiye'de 3 günlük milli yas ilan edildiğini duyurdu. Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye olarak Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı büyük acıları yüreğimizde hissediyoruz. Çoğu çocuk ve masum sivillerden oluşan binlerce şehidimize duyduğumuz saygının bir gereği olarak ülkemizde 3 günlük millî yas ilan edilmiştir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaşımında Milli Yas İlanı'na ilişkin karar da yer aldı.

Söz konusu kararda, ''İsrail tarafından sivillere yönelik olarak gerçekleştirilen ve son olarak 17 Ekim 2023 tarihinde bir hastaneye yapılan saldırılar sonucunda hayatını kaybeden ve yaralananlardan dolayı Filistin halkının acılarını paylaşmak maksadıyla üç gün süreyle milli yas ilan edilmesi ile bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 21 Ekim 2023 Cumartesi günü güneşin batışına kadar bayrakların yarıya çekilmesi uygun görülmüştür. Bilgilerini ve gereğini rica ederim.'' ifadelerine yer verildi.