Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı 18 yurda kayıt yaptırmak için gelen öğrenciler ve aileleri sıcak bir ortamda karşılandı.

Gözden kaçırmayın

MSÜ Sınavı Afyonkarahisar'da YapılacakMSÜ Sınavı Afyonkarahisar'da Yapılacak

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı 18 yurda kayıt yaptırmak için gelen öğrenciler ve aileleri sıcak bir ortamda karşılandı.


Toplam 13 bin 837 öğrenci kapasitesiyle hizmet veren yurtların öğrencilere modern ve konforlu bir yaşam alanı sunduğu belirtildi. Yurtlarda öğrencilerin rahat ve huzurlu bir ortamda kalmaları için her türlü imkanın sağlandığı ifade edildi.


Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu: "2023-2024 eğitim-öğretimi üniversitelerimizde ve yurtlarımızda başladı. Altı bine yakın yurt müracaatı yapan öğrencilerimizin tamamını yerleştirdik. Bu noktada çok mutluyuz. Yurt müdürleri ve bizler, çocuklarımızın hem annesiyiz hem babasıyız güvencesiyle beraber velilerimizi evlerine uğurladık. Anne ve babalarının emaneti olarak biz çocuklarımızı aldık. Devletin konforunu genlerimize yaşatacağız. Yurtlarımız onların ikinci bir evleri olacak. Yurtlarımızda ikinci bir üniversite gibi eğitim vereceğiz. Kültürden, sanattan, spora kadar pek çok noktada arkadaşlarımız çok iyi hazırlanmış. Yurtlarımız ikinci bir üniversite havasında ikinci bir ev havasında. Çocuklarımıza devletin sıcaklığını vereceğiz. Öğrencilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.