En düşük emekli maaşı kısa sürede 10 bin TL oluyor! Tarih açıklandı... SGK uzmanı Özgür Erdursun'dan milyonlarca emekliye müjde

Gözden kaçırmayın

İşte Türkiye'nin en zengin 10 ismiİşte Türkiye'nin en zengin 10 ismi

En düşük emekli maaşı kısa sürede 10 bin TL oluyor! Tarih açıklandı... SGK uzmanı Özgür Erdursun'dan milyonlarca emekliye müjde

KARAR Gazetesi internet sitesinin haberi...

Milyonlarca emekli geçim sıkıntısı yaşamakta ve temmuz ayında yapılan düzenleme dertlere çare olmaktan epey uzak. En düşük emekli maaşı zammına ara zam yapılacağını dile getiren sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, yeni emekli maaşı tutarını ve zam tarihini paylaştı. İşte, emekli maaşı zammı son dakika haberi...

2023 Mart ayında 7 bin 500 TL'ye yükseltilen en düşük emekli maaşına gelecek zamların bundan sonra kök aylık üzerinden yapılmasına karar verildi. 2023 Temmuz ayında yapılan emekli maaşı zammı da kök maaşa yapılmasından dolayı en düşük emekli maaş değişmedi. Milyonlarca emekli geçinemediklerini söyleyip, maaşlarının düzeltilmesini istiyor. Bu noktada emeklileri umutlandıran bir açıklama ünlü SGK uzmanından geldi.

Yüksek enflasyonun neden olduğu hayat pahalılığı karşısında 7 bin 500 TL maaşla geçinmeye çalışan emekli vatandaşlar, tepkilerini dile getirmeye devam ediyor.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ZAMMINA ARA ZAM YAPILIR MI?

Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, en düşük emekli maaşı için beklentiye dikkat çekti.

"Temmuzda en düşük emekli aylığı 10 bin TL olur diye bekliyorduk, olmadı" diyen Özgür Erdursun, "Ekimde en düşük emekli aylığı 10 bin TL'ye tamamlanabilir ancak bu enflasyonda bu rakamlarda çok düşük kalır" dedi.

Özgür Erdursun, en düşük emekli maaşı için 2023 Ekim ayını işaret ederek, "Beklenti memura verilen 8 bin 77 TL seyyanen zammın tüm emeklilere yansıtılması yönünde..." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Karar Gazetesi