Saadet Partisi ile Gelecek Partisi anlaştı: TBMM’de 6. Grup Saadet Partisi grubu oldu.

Gözden kaçırmayın

Erkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldıErkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldı

Saadet Partisi ile Gelecek Partisi anlaştı: TBMM’de 6. Grup Saadet Partisi grubu oldu.

Saadet Partisi ile Gelecek Partisi TBMM'de 6. grubu kurmak için anlaştı. 2 parti Meclis'te Saadet Partisi grubu olarak faaliyet gösterecek.

Saadet Partisi ile Gelecek Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) grup kurma konusunda anlaştı. 2 partinin Meclis'te Saadet Partisi logosuyla yer alması kararlaştırıldı. Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu'nun duyurduğu karara göre, iki parti TBMM'de Saadet Partisi grubu olarak faaliyet gösterecek.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Merkez binasında açıklamalarda bulundu.

SAADET PARTİSİ AMBLEMİ ALTINDA GRUP OLUŞTURULACAK

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Grup olmadan yapılan çalışmalar çok zayıf kalıyor. Onlar da bir fedakarlıkta bulundular. Türkiye çapında çok daha eskiden beri teşkilatlanmış bir yapıya sahip olduğumuz için nezaket gösterdiler, bizim amblemimiz altında Meclis'te grup oluşturmaya karar verdik. Meclis'te en ciddi ve verimli çalışmaları yapan grup inanıyorum ki Saadet Partisi grubu olacak. Fikirlerde bazı farklılıkların olmasını bakış açısına göre değerlendirmek mümkün. Farklı kanaatlerin olması birlikte çalışıldığı sürece büyük bir zenginliktir diye düşünüyorum."

SEÇİM SONRASI KAPSAMLI İSTİŞARELERDE BULUNDUK

Ahmet Davutoğlu ise, "14-28 Mayıs seçimlerinden sonra siyasi hayatımızın en önemli gelişmesine şahit oluyoruz. Seçim sonrası parti içinde çok kapsamlı istişarelerde bulunduk. Siyasi iktidar her türlü devlet imkanını kullanıp, montaj dahil, her türlü siyasi ahlaksızlığa başvurarak iktidarını sürdürme iznini milletten aldığı kanaatine sahip. Sürdüre geldikleri yanlışları, yolsuzlukları, adaletsizlikleri ibra etmiş gibi bir psikolojiyle hiçbir yorum yapmaksızın yoluna devam etme düşüncesi içinde. Muhalefet partileri de kendi içinde değerlendirmelerini yapıyor. Yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum." dedi.