Afyonkarahisar Belediyesi'nin Halk Ekmek Fabrikası inşaatı son aşamaya geldi.

Gözden kaçırmayın

Vali Yiğitbaşı İle Bakan Yardımcısı Bağcı, GES Tesisinin Açılışını GerçekleştirdiVali Yiğitbaşı İle Bakan Yardımcısı Bağcı, GES Tesisinin Açılışını Gerçekleştirdi

Afyonkarahisar Belediyesi'nin Halk Ekmek Fabrikası inşaatı son aşamaya geldi.

  Afyonkarahisar Belediyesi sağlıklı ve uygun fiyatlı olan halk ekmeği herkes tüketebilsin diye YÜNTAŞ AŞ. iştiraki ile halk ekmek fabrikası kuruyor.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, en temel gıda ürünlerinden biri olan ekmeğe halkımızın ucuz, sağlıklı ve kaliteli bir şekilde erişebilmesi için kolları sıvadı. Fuar alanında 2 bin 924 metrekare alan üzerine inşaat edilen tesis, kısa zamanda hizmete alınacak.

          Tesiste üretim yapacak fırınlar ve makinelerin kurulumu titizlik ile gerçekleştiriliyor. Günlük 50 bin ekmek üretim kapasiteli olacak fabrikada üretilen ekmekler büfelerde satışa sunularak vatandaşlarımızın sofralarına ulaştırılacak.  Halk Ekmek Fabrikası ile insan sağlığına en uygun ekmek ve unlu mamulleri, özel diyet gerektiren gruplar, tam buğday, çavdarlı, tuzsuz, kepekli, zeytinyağlı, UNESCO tescilli patatesli ev ekmeğine kadar birçok çeşit, ekonomik şekilde Afyonkarahisar’lılar hizmetinde olacak.

“HEDEF GÜNLÜK 50 BİN EKMEK ÜRETİMİ”

           Başkan Mehmet Zeybek Halk Ekmek Fabrikasına ilişkin yaptığı açıklamada; “Günlük 50 bin ekmeğin üretilebileceği Halk Ekmek Fabrikasını şehrimize kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tesisimizde en uygun ekmek ve unlu mamullerin yanında tescilli ürünlerimizden olan ekşi mayalı patatesli ev ekmeğine kadar birçok çeşidin üretimi yapılabilecek. İnsan odaklı yatırımlarımız ve çalışmalarımız devam ediyor. Afyonkarahisar’ımıza şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.