Afyonkarahisar İhsaniye Turizm Meslek Lisesi öğrencileri jüri karşısında maharetlerini sergilediler.

Gözden kaçırmayın

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesi öğrencilerine önemli eğitim verildi.Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesi öğrencilerine önemli eğitim verildi.

Afyonkarahisar İhsaniye Turizm Meslek Lisesi öğrencileri jüri karşısında maharetlerini sergilediler.

3 ayrı gurupta yarışan öğrenciler; Afyonkarahisar’ın coğrafi tescilli ürünlerinden patlıcan böreği ve hurma baklava (fırma) tatlısını kendilerine verilen süre içerisinde yapıp jüriye takdim ettiler.

İhsaniye Kaymakam V. Serkan ALA’NIN jüri başkanlığını yaptığı yarışmada, öğrenciler görünüm, lezzet, hijyen ve sunum olarak 4 bölümde değerlendirildiler.

Yöresel isimlerin gurup ismi olarak verildiği yarışma guruplarından; Frigya 1. olurken, Avdalaz Kalesi gurubu 2. Aslantaş gurubu da üçüncü oldu. Öğrenciler derecelerine göre ödüllendirildiler.

Okul Müdürü Lokman ÖZKUL, yiyecek içecek hizmetleri alanındaki öğrencilerinin jüri karşısında, heyecanlarını da yenerek yemek yapma ve sunma becerilerinin geliştirilmesi yönünde bir faaliyet olduğunu ve öğrencilerinin performansından ve sonuçtan memnun olduğunu ifade etti. Özkul; yarışma jürisine, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ettiğini ifade etti.