Milli kahramanımızın eserlerini ve adını yaşatacağız

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Ali Çetinkaya’nın Türkiye’yi işgal eden emperyalistlere ilk kurşunu atan komutan olduğunu hatırlatarak, "Milli kahramanımızın eserlerini ve adını yaşatacağız" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’lı büyük devlet adamı Ali Çetinkaya’nın ölümünün 74’üncü yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

TÜRKİYE'NİN TEMELİNİ ATAN İNSANLARDAN BİRİSİDİR  
Milletvekili Köksal, Ali Çetinkaya’nın Türkiye’yi işgal eden emperyalistlere ilk kurşunu atan komutan olduğunu söyleyerek, "Ali Çetinkaya, sadece Afyonkarahisar için değil, tüm Türkiye için önemli bir kahramandır. Ayvalık’ta kurtuluş mücadelesi için halkı örgütleyen bir kahramandır. Ali Çetinkaya, Afyonkarahisar Milletvekili olarak bizi en iyi şekilde temsil etmiş bir insandır. Bugünkü siyasilere örnek olacak biçimde,

almadan, çarpmadan yolsuzluk yapmadan yatırım yapılabileceğini göstermiş, bu konuda örnek olmuş bir insandır. Böyle bir hemşehriye sahip olduğu için Afyonkarahisar Ali Çetinkaya ile gurur duymalıdır. Çetinkaya, Türkiye’nin övündüğü demiryollarının temelini atan, Ankara’da Kızılay’dan Ulus’a kadar olan binaları yaparak Türkiye’nin temelini atan insanlardan birisidir." ifadelerini kullandı.

Ali Çetinkaya’nın, 21 Şubat 1949’da aramızdan ayrıldığını dile getiren Köksal, "Ali Çetinkaya, işini en iyini yapan bir asker, devlet adamı, siyasetçidir. Tüm Afyonkarahisar’lı hemşehrilerimizin sonuna kadar bu milli kahramanımıza sahip çıkmasını istiyoruz. Afyonkarahisar’ın bu yiğit evladını rahmetle anıyor, eserlerinin ve adının yaşatılacağına söz veriyoruz.” şeklinde konuştu.