Gelecek Partisi Afyonkarahisar il Başkanı Niyazi Ertaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayısta seçim yapalım açıklamalarını değerlendirdi.

Gözden kaçırmayın

HALİL YAKUP DEMET KOCAÖZ İÇİN DEVASA PROJELERLE GELİYORHALİL YAKUP DEMET KOCAÖZ İÇİN DEVASA PROJELERLE GELİYOR

HODRİ MEYDAN: “SEÇİM TARİHİNİ RESMİ GAZETEDE YAYINLAYIN”
6’LI MASANIN ADAYINI GÖRÜN”

Gelecek Partisi Afyonkarahisar il Başkanı Niyazi Ertaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayısta seçim yapalım açıklamalarını değerlendirdi.


Başkan Ertaş: “Düne kadar seçim Haziran da diyenlerin sözüne itibar edemeyiz. Devletin sözü yazı ile olur. Şimdi seçim tarihi belli oldu hadi adayınızı açıklayın diyerek muhalefeti adeta gazlıyorlar. Dedi.


“MUHALEFETİ GAZA GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”
Başkan Ertaş: “İktidar bir konuşmasında seçim için 14 Mayıs 2023 tarihini işaret etti. Dikkat edin ilan etmedi. Bu sayede sabırsızlıkla beklediği adayımızı açıklayın diyerek aklınca gel gel yapıyor. Düne kadar Haziran diyenler seçim gününde yapılacak diyenlerin bu sözüne itibar edemeyiz. Devlet söylerse tamamdır. Devletin sözü yazı ile olur. Şimdi seçim tarihi belli oldu hadi adayınızı açıklayın diyerek muhalefeti adeta gazlıyor. Maalesef biraz daha bekleyin. Ha beklemem diyorsanız hodri meydan 14 Mayıs 2023 tarihini resmen gazetede seçim tarihi olarak ilan et ki adayı gör. Daha düne kadar iktidar ve küçük ortakları seçim tarihi 18 Haziran kimse bu tarihten önce kimse hayal etmesin diyorsunuz. Ne oldu peki Aralıkta EYT sözü vermiştiniz. EYT’liler bekliyor daha. İşinize gelen bir konu olunca gece yarısı karar alabiliyorsunuz. Peki, neden seçim tarihi resmi gazetede yayınlanmıyor. Geçim için seçim istiyoruz. “dedi.

“AKP İKTİDARI 20 YILDIR KURAKLIĞA KARŞI HİÇBİR TEDBİR ALMADI”
İktidarın susuzluk karşısında tedbir alması gerektiğini ifade eden Başkan Ertaş: “AKP iktidarı 20 yıldır kuraklığa karşı hiçbir tedbir almadı. Afyonkarahisar tedbir alsın. AKP yıllardır süren 20 yıllık kuraklığı önlemeye yönelik hiçbir tedbir almadı. Türkiye'de son yıllarda ciddi bir kuraklık yaşanmaktadır. Meteoroloji kuraklığın tarımsal kuraklığı dönüştüğünü bildirmiştir. Ülkemizde yağış geçen yıla göre %60-70 azalmıştır. Kuraklık büyük tehlike oluşturmaktadır. 20 yıldır iktidarda olan AKP kuraklığı önlemeye yönelik hiçbir adım atmadı. Sadece günübirlik politikalarla geçiştirmeye çalışmıştır. Ormanlar ve meralar çoğaltılmadığı gibi bilakis azaltılmıştır. Zeytinlikler yok edilmeye çalışıldı. Çayırlar ve otlaklar heba edildi vatandaş korumaya çalışsa da iktidar kimseyi dinlemedi. Türkiye bu nedenle iklim felaketi ile karşı karşıyadır. Umarız şubat mart nisan aylarında bol yağış geçer de ülkemiz rahat bir nefes alır. Aksi takdirde içme suyunu başta olmak üzere tarım dahil önemli sorunlar bizi bekliyor. Uyarıyoruz tedbir almazsınız Afyon susuz kalacak.” Dedi.