Altı siyasi partiye mensup avukatlar bir araya gelerek hem seçim güvenliğine dair ilk toplantısını Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı ev sahipliğinde yaptı.

Gözden kaçırmayın

Emirdağ'da AK Parti - MHP gerginliğiEmirdağ'da AK Parti - MHP gerginliği

Altı siyasi partiye mensup avukatlar bir araya gelerek hem seçim güvenliğine dair ilk toplantısını Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı ev sahipliğinde yaptı.

Toplantıya Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Süleyman Ceylan, DEVA Partili Av. Celal Mümtaz Akıncı ve Seçim İşleri Başkanı Selçuk Altıntuğ, İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Av. Serdar Dündar ve Hukuk İşleri Başkanı Av. Raşit Koçak, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Av. Nuri Akşit ve Av. Büşra Dişcioğlu katıldı. Toplantı sonrası Demokrat Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Av. Süleyman Ceylan yaptığı açıklamada, “Bu toplantı Millet İttifakı çatısı altında bir araya gelen hukukçuların dayanışması ve olası bir hukuksuzluğa karşı birlikte hareket etme iradesinin ilk adımıdır. Bu toplantıya siyasi partilerden sadece temsilciler katıldı. Aslında bu toplantıya katılmayıp omuz omuza yürüyeceğimiz, dayanışma içinde olacağımız çok daha fazla hukukçu arkadaşımız mevcuttur. Toplantıya sağlık nedenleriyle katılamayan Saadet Partisi temsilcileri de birliktelik vurgusunu yaparak süreçte tam destek olacaklarını tarafımıza bildirdiler. Bizim toplanmamızın temelde iki ana amacı bulunmaktadır. Birincisi seçim güvenliği noktasında parti teşkilatları ile birlikte hareket ederek adil ve hukuka uygun bir seçim için Afyon genelinde çalışmalar yapmak. Diğer bir amaç ise seçime kadar geçecek olan süreçte siyasi partilerin veya temsilcilerinin hukuka aykırı bir durumla karşılaşması durumunda derhal ve birlikte hukuki destek sağlamaktır. Ayrıca heyetimiz bu temel hedeflerin haricinde de önümüzdeki kısa sürede tam olarak şekillenecek başkaca çalışmalar yapma noktasında tam bir kararlılıkla uzlaşı sağlamıştır” dedi.