Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 2023'ün halkın iktidarının yılı olacağını söyleyerek, yeni yılın demokrasi, adalet ve huzur getirmesini temenni etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 2022 yılının da daha önceki yıllarda olduğu gibi işçinin, emekçinin daha da fakirleştiği, Saray düzeninin Lale Devri'nin şatafatıyla devam ettiği, neredeyse her gün bir kadın cinayetinin işlendiği, zam üstüne zamların yaşandığı “iktidardan yana olmayanlar başının çaresine baksın” anlayışının sürdüğü bir yıl olarak geçtiğini söyledi.


2022 YILINDA YOLSUZLUKLAR AYYUKA ÇIKTI, ZAM REKORLARI KIRILDI
Milletvekili Köksal, “2022 yılı, iktidarın beceriksizliği dolayısıyla işçimiz, emekçimiz, memurumuz, çiftçimiz, emeklimiz ve hatta işletme sahiplerimiz için zor geçti. Politikasızlık temel politika haline geldi, dün söylenen bugün unutuldu; halkımızın aklıyla dalga geçildi. İktidar 20 yıllık hükümet etme sürecinden sonra geldiği noktada, yılda bir Bakan, 6 ayda bir ise Merkez Bankası Başkanı değiştirir hale geldi. 2022 yılı ne yazık ki yine yolsuzlukların ayyuka çıktığı, torpil ve kayırmanın sıradanlaştığı, hukukun hiçe sayıldığı, devlette cemaatleşmenin övüldüğü, israfın sorgulanmadığı bir yıl oldu. AKP 2022 yılını da iç güç dış güç diye kötü yönetimine kılıf uydurarak geçirdi. Hazinede olmayan parayla garanti veriyorlar. Bu garantiyi hepimizin sırtına yüklüyorlar çünkü Hazine bizim paralarımız. Bunu da güle oynaya anlatıyorlar. Bugüne kadar birçok hükümet gördüm geçmişteki hükümetleri araştırdım şunu net söyleyebilirim ki hiçbir hükümet zamlar konusunda AKP’nin eline su dökemez. 2022 yılında da Saray Hükümeti, vergi alabilmek için sanayici, iş insanını, emekçiyi, vatandaşı ateşe attı. 2022 yılı, yine geçmediğimiz köprülerin, kullanmadığımız yolların yükünü vatandaşın omuzladığı bir yıl olmuştur. 2022 yılı hükümetin halktan korktuğu, baskısını artırdığı bir yıl oldu. Kısa bir süre sonra yapılacak seçimde CHP iktidar olacak, sıfırlanan Saray Hükümeti tarihin önünde hesap verecektir.” şeklinde konuştu.


CUMHURİYETİMİZİN YÜZÜNCÜ YILINDA KARANLIKLAR DAĞILACAK  
Milletvekili Köksal açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:
“Cumhuriyetimiz'in temel değeri Cumhuriyet Halk Partisi'nin onurlu bir milletvekili olarak açık yüreklilikle söylüyorum ki umutsuzluğa yer yok. Biz en zor zamanlarda Mustafa Kemal Atatürk gibi düşünenleriz. Biz memleket için yılmadan, yorulmadan çalışanlardanız. 2023'e de böyle bakıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle gelir dağılımı eşitsizliğinin sona erdiği konkordato ve iflasların olmadığı iş dünyasının rahat bir nefes aldığı, kuvvetler ayrılığının demokrasinin adalet ve huzurun tesis edildiği yolsuzlukların, yoksullukların sona erdiği bir Türkiye diliyorum. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında karanlıklar dağılacak, aydınlığa kavuşacağız. 2023, halkın iktidarının yılı olacak. Geliyor gelmekte olan.”