Reklam

GOLLER KONUŞTU, DOSTLUK KAZANDI!..

İTO Futbol Takımı ile ATSO Futbol Takımı arasında İstanbul 15 Temmuz Şehitler Stadı’nda oynanan maçta toplam 10 gol atıldı. Maç sonunda her iki takıma da kupa verildi.

GOLLER KONUŞTU, DOSTLUK KAZANDI!..

İTO Futbol Takımı ile ATSO Futbol Takımı arasında İstanbul 15 Temmuz Şehitler Stadı’nda oynanan maçta toplam 10 gol atıldı. Maç sonunda her iki takıma da kupa verildi.

GOLLER KONUŞTU, DOSTLUK KAZANDI!..
25 Aralık 2018 - 08:49

İTO Futbol Takımı ile ATSO Futbol Takımı arasında İstanbul 15 Temmuz Şehitler Stadı’nda oynanan maçta toplam 10 gol atıldı. Maç sonunda her iki takıma da kupa verildi.

ATSO Spor Oyunları’nı 13 yıldır düzenleyerek geleneksel hâli getiren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Afyon’un spor ile tanıtımı için atağa geçti. İstanbul Ticaret Odası’nın 5 Ekim 2018 tarihindeki ATSO ziyaretinde gündeme gelen “İTO ve ATSO Futbol Takımları maç yapsın” fikri, uygulamaya geçti.

 

İŞTE İLK 11’LER

İTO Futbol Takımı ile ATSO Futbol Takımı, Güngören 15 Temmuz Şehitleri Stadı’nda karşı karşıya geldi. İTO Futbol Takımı Murat Taş, Ersin Çetin, M.Gürbüz Aksu, Selahattin Güven, Hasan Fehmi Usta, Ertuğrul Yılmaz, Turgut Al, Baki Durak, Çetin Otçeken, Erdoğan Yılmaz, Murat Gün ile sahaya çıkarken ATSO’nun ilk 11’inde şu isimler yer aldı:

Fatih Şapcı, Ahmet Anlıak, Fatih Mühsürler, Ali Günçar, Nadir Güzbey (Kaptan), Osman Erdem, Ali Şenol, İsmail Aladaş, Mustafa Oğuz, Gürani Güzbey, Nihat Baştürk.

 

YÖNETİCİLER, MAÇI BİRLİKTE İZLEDİ

35’er dakikalık iki devre üzerinden oynanan maçı Şeref Tribünü’nde ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, İTO Yönetim Kurulu Üyeleri Bahadır Yaşık ve Levent Taş, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hacı Sait Evrenkaya ve Akif İşbilir, ATSO Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Adnan Demirel birlikte izledi. ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Gül ve Ahmet Şükrü Köse ile ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey ise teknik heyete ayrılan kısımdan ATSO Futbol Takımı’na destek verdi. Maçın bitimine az bir süre kala ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, oyuna girerek güzel bir performans sergiledi.

 

HER İKİ TAKIMA DA KUPA

Çekişmeli geçen maçta 5-5’lik skorla dostluk kazandı. ATSO Futbol Takımı’ndan Mustafa Oğuz, 1’i penaltıdan 3 gol atarak maçın yıldızı olurken, ATSO Futbol Takımı’nın diğer golleri Ahmet Anlıak ile Gürani Güzbey’den geldi. Takımlar, maç sonrasında kupalarını ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu’nun elinden aldı. Serteser ile Topçu, her iki takımı da tebrik etti.

 

 

MAÇ KARNESİ

STAD: Güngören 15 Temmuz Şehitler Stadı

HAKEMLER: Cem Koyun, Ümit Aslan, İbrahim Tokmak

İSTANBUL TİCARET ODASI: Murat Taş, Ersin Çetin, M.Gürbüz Aksu, Selahattin Güven, Hasan Fehmi Usta, Ertuğrul Yılmaz, Turgut Al, Baki Durak, Çetin Otçeken, Erdoğan Yılmaz, Murat Gün (Faysal Koçer, Tuncer Uslu, Ali Uluoğlu, İsmail Akıncı, Abdullah Karabatak, Halil Çelik, Yusuf Andiç, Mehmet Hadın Yıldız, İrfan Akkoyun)

ATSO: Fatih Şapcı, Ahmet Anlıak, Fatih Mühsürler, Ali Günçar, Nadir Güzbey, Osman Erdem, Ali Şenol, İsmail Aladaş, Mustafa Oğuz, Gürani Güzbey, Nihat Baştürk (Hüsnü Selim Şenbabaoğlu, Mehmet Duman, Ömer Şahan, Abdullah Yeşilçayır)

 

GOLLER: Dk. 7 Ersin Çetin (İTO), Dk. 16 Mustafa Oğuz (ATSO), Dk. 21 Erdoğan Yılmaz (İTO), Dk. 23 Ahmet Anlıak (ATSO), Dk. 38 Mustafa Oğuz-penaltıdan (ATSO), Dk.42 Erdoğan Yılmaz (İTO),  Dk.52 Mustafa Oğuz (ATSO), Dk.57 Gürani Güzbey (ATSO), Dk.60 Erdoğan Yılmaz-penaltıdan (İTO), Dk.73 Ersin Çetin-penaltıdan (İTO)

 

 

MAÇTAN DAKİKALAR

Maçın başlarında yediği golle 1-0 yenik duruma düşen Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi odası daha sonra oyuna ağırlığını koyarak tehlikeli ataklar geliştirmeye başladı.15. dakikada kaleci ile karşı karşıya kalan Gürani Güzbey’in şutu kaleciden dönerken, boşta kalan topa Ali Şenol zor pozisyonda vurdu, bu tehlikeli atak autla sonuçlandı.

  1. dakikada ceza sahası içerisinde topla buluşan Mustafa Oğuz, rakibinden sıyrıldıktan sonra şık bir vuruşla topu İTO filelerine gönderdi (1-1).
  2. dakikada İTO’dan Erdoğan Yılmaz’ın golüne Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 23. dakikada Ahmet Anlıak ile karşılık verince ilk yarı 2-2 sona erdi.

2.YARI

Karşılaşmanın ikinci yarısında da atak oynayan takım ATSO oldu. 39. dakikada soldan ceza sahasına giren Mustafa Oğuz, rakibi tarafından sert bir hareketle durdurulunca maçın hakemi penaltı noktasını gösterdi. Penaltı atışını kullanan Mustafa Oğuz, topu kalecinin solundan filelere gönderdi (2-3).

Ev sahibi takım İTO, 42. dakikada Erdoğan Yılmaz’ın serbest vuruştan attığı golle skorda eşitliği sağladı (3-3).

  1. dakikada ATSO yeniden öne geçti. Bu dakikada gelişen atakta sahanın başarılı isimlerinden Mustafa Oğuz sol kanattan süratle ceza sahasına girdi, sıfıra yakın yerden topu filelere göndererek ATSO’yu bir kez daha öne geçirdi (3-4).

İkinci yarıda sol kanatı kullanan Mustafa Oğuz, 57.dakikada korner çizgisine kadar indikten sonra kale önünde bekleyen Gürani Güzbey’i gördü. Gürani’nin plasesinde top filelere takıldı (3-5).

  1. dakikada İstanbul Ticaret Odası’nın kazandığı penaltı atışında topu filelere gönderen Ersin Çetin aradaki farkı bire indirdi (4-5).

Karşılaşmanın uzatma dakikalarında gelişen İTO atağında hakem bir kez daha penaltı noktasını gösterdi. Penaltı atışı için topun başına geçen Ersin Çetin, fileleri görerek hem skorda eşitliği sağladı hem de maçın skorunu ilan etti (5-5).

YORUMLAR

  • 0 Yorum