Minderin Sultanları Yine Madalya Yağdırdı
Sivas'ta 21-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Ahmet Ayık U15 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası'nda Taşoluk Spor Kulübü ve Yeşilay Spor Kulübü sporcuları büyük bir başarıya imza attılar. Taşoluk sporcuları 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanırken, Yeşilay sporcuları da 1 bronz madalya elde etti.

Tasoluk Gures Takimi Sampiyon
U-15 Kadınlarda da Şampiyon Taşoluk!
Taşoluk Spor Kulübü'nün yıldızları 39 kiloda Emine Beyza Barışkan birinci ve Gizemsu Sakin ikinci, 33 kiloda Şadiye Almacık ikinci ve Sebahat Işıkcı üçüncü ile 58 kiloda Melisa Sarıçiçek birinci olarak kürsüde yer aldı. Sporcuların bu başarısı ile Taşoluk Spor Kulübü U15 Kadınlar kategorisinde de Türkiye’nin en iyisi oldu. Kulüp, bir şampiyonluk kupasını daha müzesine ekledi.

Afyonlu genç güreşçi, Avrupa ikincisi oldu Afyonlu genç güreşçi, Avrupa ikincisi oldu


Yeşilay Gençlik Spor Kulübü'nden ise 36 kilogramda Ravza Sivrikaya üçüncü, 54 kilogramda Rabia Ay ile 33 kilogramda Yağmur Kök ve 58 kilogramda Dilara Naz Battal beşinci olarak madalya kazanan sporcular arasında yer aldı.


Genç sporcuların bu başarısı, Türk güreşinin geleceği için umut vadediyor. Hem Taşoluk Spor Kulübü'nü hem de Yeşilay Gençlik Spor Kulübü'nü ve madalya kazanan tüm sporcuları tebrik ederiz!