Reklam

FATİH SULTAN MEHMET İLE AYNI RUHA VE AYNI İDEALLERE SAHİPSİNİZ

“AK Parti ile siyaset gençleşiyor, Türkiye güçleniyor “ sloganı ile gerçekleştirilen 1. Genişletilmiş İl Gençlik Kolları Danışma meclisi toplantısı Afyonkarahisar Belediyesi sosyal tesislerinde gerçekleşti.

FATİH SULTAN MEHMET İLE AYNI RUHA VE AYNI İDEALLERE SAHİPSİNİZ

“AK Parti ile siyaset gençleşiyor, Türkiye güçleniyor “ sloganı ile gerçekleştirilen 1. Genişletilmiş İl Gençlik Kolları Danışma meclisi toplantısı Afyonkarahisar Belediyesi sosyal tesislerinde gerçekleşti.

FATİH SULTAN MEHMET İLE AYNI RUHA VE AYNI İDEALLERE SAHİPSİNİZ
14 Ekim 2018 - 17:54

AK Parti birinci Genişletilmiş İl Gençlik Kolları Danışma meclisi toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Ben karşımda Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştaki gençleri görüyorum ve bu gençlerimiz yani sizler Fatih Sultan Mehmet ile aynı ruha ve aynı ideallere sahipsiniz” dedi.

“AK Parti ile siyaset gençleşiyor, Türkiye güçleniyor “ sloganı ile gerçekleştirilen 1. Genişletilmiş İl Gençlik Kolları Danışma meclisi toplantısı Afyonkarahisar Belediyesi sosyal tesislerinde gerçekleşti.

“Türkiye 780 bin kilometrekarelik vatan toprağından ibaret değildir”

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, “Hesabi değil hasbi olarak çalışacağımıza söz vererek çıktığımız bu kutlu yolda 6 ayı geride bıraktık. Bu süre zarfında yağmur-çamur, gece-gündüz demeden yol arkadaşlarımızla beraber birçok çalışmaya imza attık. 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri öncesinde ve sonrasında gerek sahada gerek sosyal medyada, cumhurbaşkanımızın, genel merkezimizin ve il teşkilatımızın yüküne naçizane sırt verdik. Bu kutlu davada bir zerre olabilme ümidiyle; disiplin, vefa, sadakat, dava, uhuvvet, muhabbet, azim, adanmışlık, özveri ve inanç ilkelerini kendimize şiar edinerek hareket ettik.

şunu çok iyi biliyoruz ki; Türkiye cumhuriyeti devleti 780 bin kilometrekarelik vatan toprağından ibaret değildir. Gönül coğrafyamızın uzandığı, zulüm altındaki mazlumların da sesi olmaya çalışan, bu yolda mücadele eden bir devlettir” dedi.

“Fatih Sultan Mehmet ile aynı ruha sahipsiniz”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen de “Ben bugün karşımda Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştaki gençleri görüyorum ve bu gençlerimiz yani sizler Fatih Sultan Mehmet ile aynı ruha ve aynı ideallere sahipsiniz. Sizler Yunus Emrelerin, Hacı Bektaşların, Yörük Ali Efelerin, Nene Hatunların ve onlar gibi birçoğu nice kahramanların torunlarısınız. Değerli gençler, bizim AK Parti olarak gençler üzerinde bir kızıl elmamız var. Ben AK Parti il başkanı olarak karşımda aklı ve kalbi selim bir gençlik görüyorum. Yani imanında, inancında, maneviyatı da önemli bir noktaya gelmiş bir gençlik görüyorum. Sanatıyla, kültürü ile zirvede bir gençlik görüyorum. Son kongremizde Cumhurbaşkanımızın övgüyle söz ettiği bir gençlik görüyorum” diye konuştu.

“Düşman bugün de boş durmuyor, yarın da durmayacak”

“Kıymetli gençler unutmayın ki vaktinden önce çiçek açmaz” diyen Sezen sözlerini, “Bu yüzdendir ki sabredeceksiniz, dişinizi sıkacaksınız ve gelecek günü bekleyeceksiniz. Sabırla, inançla. Biz bu yola çıktığımızda bir anda bu günlere gelmedik. Bugüne kadar yenile yenile bir savaş vererek büyüdük. Darbeler atlattık, muhtıraları tarihe gömdük, her türlü saldırı girişimini savdık ve bugünlere geldik. Unutmayın düşman bugün de boş durmuyor, yarın da durmayacak. Sabrederek inançla mücadelemize devam edeceğiz” ifadeleri ile noktaladı.

“AK Parti, muhafazakar demokrasi kavramını oturtmış bir davadır”

Genel merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Bakanı Alperen Bozdağ da konuşmasında, “AK Parti siyasetinin temeline muhafazakar demokrasi kavramını oturtmuş bir davadır. Partimiz temsilcisi olduğumuz davanın düşünce ve geleneğinden yola çıkarak, yerli ve köklü değerleri bünyesinde barındıran sistemimizi küresel ölçekte muhafazakar siyaset çizgisinde sürdürme amacını taşımaktadır. AK Parti ile muhafazakar demokrasinin, muhafazakarlığın yapısına ve tarihi geçmişine uygun bir şekilde ayrıca siyaset yaptığımız toprakların geleneklerine uyumlu bir halde ortaya konulması Türk siyasetine yeni bir soluk getirmiştir. Partimiz geçmişten herhangi bir siyasi

görüş ya da politikayı ödünç almak yerine kendi öz düşüncesi ve gelenekleri sayesinde dünya üzerinde geniş coğrafyaların gönlüne girebilmiş bir siyasi yol açmıştır” ifadelerine yer verdi.

Yurdunuseven’den geçlere kitap ve gazete tavsiyesi

AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında şöyle dedi: AK Parti büyük bir ailedir. Bu aile dünyada birçok ülkenin nüfusu ile aynı hatta daha fazlasına sahip bir ailedir. Gençliğin özellikle okunmasını tavsiye ediyorum. Bütün kitapları okuyun. GençlerbBununla birlikte günde en az birkaç gazeteyi okumanızı tavsiye ediyorum. Türkiye’de neler oluyor, neler bitiyor, şehrimizde neler yaşanıyor bunları güncel olarak bilmenizi istiyorum. Bunlara vakıf olursanız o zaman siyasete de gündeme de vakıf olursunuz.”

“İyiliği, hakkı ve hakkaniyeti dağıtmakla meshulüz”

Son olarak Belediye Başkanı Burhanettin Çoban konuştu. Çoban, “Cenabı Allah bizleri bir görev üzerine yaratmıştır. Dünyada iyiliği hakkı hakkaniyeti güzelliği sadece ülkemize, şehrimize, kendi soydaşlarımıza veya arkadaşlarımıza değil hatta farklı dinlerin mensuplarına götürmekle iletmekle meshulüz. Sadece ülkemiz, şehrimiz ve kendimiz için çalışmayacağız. Şu anda dünyanın her yerinde bizlere ihtiyaç var. Ülkemizde kişi başı milli gelir 11 bin dolar civarında. Dünyada müslüman olan Hatta şeriatla yönetildiği iddia edilen ve milli geliri 30 – 40 bin dolar civarında olan ülkeler var. Haliyle o Müslüman ülkelerin dünyada nerede yoksulluk, sefalet ve mağduriyet varsa onların çok daha önde koşması lazım değil mi. Ama onlar koşmuyorlar. Onlar sahip oldukları bu zenginlikleri kendi zevk ve sefaları için kullanıyorlar. Kendi nefislerinin tatmini yönünde kullanıyorlar. Ancak bizim milletimiz, bizim liderimiz sahip olduğumuz bütün nimetlerde herkesin hakkı vardır düşüncesi ile yaşıyoruz. Hatta insanlardan ziyade hayvanları da düşünen bir milletiz. Bu inşallah böyle de devam edecek” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum