AK Parti heyeti, Bolvadin'de yangın sonrası zarar gören vatandaşları ziyaret etti ve destek sözü verdi

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve yönetim kurulu üyeleri Bolvadin'de mağdur olan vatandaşı yalnız bırakmadı.


AK Parti  Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, beraberinde milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Bolvadin ilçesinde yaşanan yangın dolayısıyla ilçeyi ziyaret etti. Ziyarete AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı İl Koordinatörü Hüseyin Sezen, İl Başkan Yardımcısı Tahsin Aydın, AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Hasan Topçu ve Belediye Başkanı Fatih Kayacan da katıldı.

Ziyarette konuşan AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı İl Koordinatörü Hüseyin Sezen “Sayın bakanımız sağolsun ilçemizin hamiliğini yapıyor. Ben inanıyorum ki kadim kentimizde birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma ruhu ile bu zararları acilen giderecektir. Sayın belediye başkanımız, sayın kaymakamımız ifade buyurdular; Devletimiz milletinin yanındadır. İnşallah biz de sayın bakanımızın hamiliğinde bir an önce bu enkazın kaldırılması ve esnaflarımızın ticaretine başlaması ile ilgili elimizden geleni yapacağız” dedi.

Ziyarette bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay şöyle konuştu; Öncelikle Bolvadin halkımıza büyük geçmiş olsun dilerim. Allah beterinden saklasın. Bildiğiniz üzere çok şükür can kaybımız olmadı. Rabbim ülkemizi ve milletimizi görünür görünmez kazalardan korusun inşallah. Devletimiz imkanları ile en kısa sürede yaraları saracaktır. Biz de sayın bakanımız ve teşkilatımız olarak Bolvadin halkımızın yanındayız. Bu olayın takipçisi olacağız. Geçmiş olsun.

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise konuşmasında “Bugün burada can kaybının olmaması gerçekten sevindirici. Burada mal kaybının telafisi yapılır ancak canın yapılmaz. Devletimiz güçlüdür. İnşallah bunu takip edeceğiz. Kaymakamımız, belediye başkanımız, ilçe başkanımız, il başkanımız, önceki dönem il başkanımız burada, biz buradayız. AFAD ekipleri burada tespitler yapılıyor. İnşallah burada mal sahipleri belediye başkanımızla irtibata geçsinler hemen hızla gereken yapılsın. Hepsinin imzası alınarak 90 gün içerisinde gereken yapılacaktır. Yani 90 gün sonra anahtarları teslim edilecektir” dedi.

Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan ise “Gece olay yerine intikal ettik. Devletin çok hızlı refleksini dün gece bizzat yaşadık. Belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Burada yoğun bir çalışma oldu, elhamdülillah sabaha karşı tamamlandı. Sayın Bakanım Allah’ın izni ile sizlerin katkıları ile kentsel yenilemede çok büyük bir noktaya geldik. Bizler rıza ve helalleşerek yürümek istiyoruz. Mahkeme ile uğraşmak istemiyoruz. Hukuki süreç bize vekaletler tamamlandığı andan itibaren kış mevsimi olmasına rağmen 90 gün içerisinde ilgili kişilerin yapılarını taahhüt ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Hasan Topçu, “Maalesef bir yangın vakası yaşadık. Burada can kaybının olmaması bizim için çok sevindirici. Bizler elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

Ziyaret esnasında bazı vatandaşlar, AK Parti heyetine ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederek devlete güvendiklerini kaydettiler.