Reklam

ÇİFTÇİLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZÜYORUZ

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar'da çiftçilerin sorunlarıyla ilgili bugün 2 tvit paylaştı.

ÇİFTÇİLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZÜYORUZ
16 Ağustos 2020 - 21:06 - Güncelleme: 16 Ağustos 2020 - 21:13
AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar'da çiftçilerin sorunlarıyla ilgili bugün 2 tvit paylaştı.Yurdunuseven, sosyal medya üzerinden şunları yazdı:"Cumhurbaşkanımızın takdirleri ike gönderilen 10 milyon TL ile ilgili İl Tarım müdürlüğümüz zarar gören çiftçilerimizin taleplerini dikkate alarak dağıtmak üzere çalışıyor. Bugüne kadar mikrofon şovmenlerinin aksine ne söz vermişsek arkasında durduk, hiç bir zaman aldatan olmadık.""Patates üreticilerinin sorunlarını biliyoruz.Bu konuda bakanlıklar nezdinde girişimlerimizi daha önce sizlere ulaştırmıştık.Tarım kredi kooperatifleri patates alımına başlayacak, Tarım ve Ticaret bakanlığı yetkilileri yarın ihracaat ile ilgili görüşmek üzere biraraya gelecekler.""Ama Halk tvye çıkan ve Nuribey belde halkımız tarafından siyasi kimliği çok iyi bilinen kişi üzerinden algı oluşturmaya çalışanlara söylüyorum. Halkımız bu tahriklere kapılmayacak kadar sağduyulu. Vatandaş üzerinden çirkin ve yalan siyasetlerini sürdürenler utansın!"

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Üretici
  10 ay önce
  Hani nerdesiniz çiftçinin sorunuyla ilgileniyorsunuz peki biz neden bilmiyoruz şuan patatesler elimizde kaldı satamiyoruz mütahitlet 50 krş a almıyor en azından diğer vekillerimiz gelip derdimizi dinlemekte....
 • ibrahim badak
  10 ay önce
  devletler bile tarım ve hayvancılık konusunda korumacı politikalar izliyorlar. Oysa biz bereketli topraklar üstünde ithal gıda ile doyuyoruz. Tahıl ambarı denilen ülke, artık tahıl ürünleri ithal eder hle geldi,. Şeker fabrikalarının satılmasının pancar üretimini yok etmek anlamına geldiğini belirten fabrikaların satılmasının, pancar şekeri yerine nişasta bazlı şeker kullanımını yaygınlaştıracağına “Nişasta bazlı şekerin insan sağlığını olumsuz etkilediği biliniyor. AB ülkelerinde nişasta bazlı şeker kullanım kotası yüzde 5’ken bizde 15. Bu bile ülkeyi yönetenlerin halkın sağlığını hiç umursamadıklarını, onlar için önemli olanın Cargill gibi küresel şirketlerin çıkarları olduğunun kanıtlıyor” dedi.