BULUNAN GAZ, MAZLUMLARA KUCAK AÇAN ÜLKEMİZE VERİLMİŞ BİR MÜKÂFATTIR

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'de 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfetmesinin ardından bir açıklama yaptı. “Bu büyük bir başlangıçtır” diyen Sezen, “Bugün neticesini aldığımız bu çalışmalarımızın temelinde Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin AK Parti’ye olan desteği yatıyor” dedi.

BULUNAN GAZ, MAZLUMLARA KUCAK AÇAN ÜLKEMİZE VERİLMİŞ BİR MÜKÂFATTIR
23 Ağustos 2020 - 09:28
“BULUNAN GAZ, MAZLUMLARA KUCAK AÇAN ÜLKEMİZE VERİLMİŞ BİR MÜKÂFATTIR”

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'de 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfetmesinin ardından bir açıklama yaptı. “Bu büyük bir başlangıçtır” diyen Sezen, “Bugün neticesini aldığımız bu çalışmalarımızın temelinde Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin AK Parti’ye olan desteği yatıyor” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde 'Millete Sesleniş' konuşmasında sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın merakla beklediği açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi" ifadelerini kullandı. Açıklama, büyük bir sevinçle karşılandı.

 

“Bu büyük bir başlangıçtır”

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'de 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfettiğini açıklamasının ardından bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Ülkemizin Karadeniz'de tarihinin en büyük doğalgaz rezervini keşfetmesi ülkemizle birlikte özellikle gönül coğrafyamız, mazlum milletler ve dünyada büyük yankı uyandırmıştır. Allah’a ne kadar şükretsek azdır. 2001 yılında bir gecede batan bir ülkeden, bir günde büyük bir zenginliğe kavuşan ülke olduk. Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın dediği gibi artık bundan sonra cari açığı değil, cari fazlayı konuşacak bir ülke olacağız. Bundan sonra ülkemizde artık yeni bir dönem başladı. Ülkemiz enerjide yeni bir çağ atladı. Bundan sonra petrol ve doğalgaz neredeyse gemilerimiz de orada olacak inşallah. Rotamız istikrar, pusulamız gelecek olacak. Hedefimiz büyük ve güçlü Türkiye'dir. Biz AK Parti olarak büyüyen Türkiye'nin rüzgarını arkamıza alarak yürüyoruz. Bu büyük bir başlangıçtır ve gemilerimiz şu anda Akdeniz'de, Ege Denizi’nde ve Karadeniz'de çalışmalarına devam ediyor” dedi.

 

“Gaz bulmamızın temeli Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin desteğidir”

 

Sezen açıklamasında, “Dik duruşuyla ülkemizin menfaatlerini koruyan ve bu sayede gaz rezervini bulmamızı sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Karadeniz’de, dünyayı gıpta ettiren rezervin tespiti için bakanlığı süresince büyük emek veren Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’e teşekkür ederim. 18 yıldır umudunu AK Parti’ye bağlayan aziz milletimiz her seçimde bize oy vererek güvenini göstermiştir. Biz de AK Parti’nin neferleri olarak bu güveni hiçbir dönem boşa çıkarmadık. Bu yüzden en büyük teşekkürü aziz milletimize ediyoruz. Aziz milletimizin desteğiyle geldiğimiz bu günlerde bulunan bu gaz rezervinin temeli aziz milletimizin, Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin desteğidir” ifadelerine yer verdi.

 

“Dışarıdan birilerinin ellerine metin verip okuyun demesini mi bekliyorlar”

 

Sezen, “Bugün maalesef bu memlekette yerli otomobile eşek heykeli kadar ilgi duymayan, samanı konuştuğu kadar yerli denizaltını konuşmayan, Libya’da, Suriye’de ülkemiz aleyhine yaşanan en küçük bir olumsuzlukta sevinen, devleti gaz bulunca üzülen, virüsün yayılmamasına üzülen hastalıklı bir canlı türü yetişti. Amerikan mandacılığı hayali kuran bu hastalıklı zihniyete rağmen Türkiye bu günleri çok şükür gördü. Nazım Hikmet’in ‘bu memleket bizim’ şiirini dilinden düşürmeyenlerin bu mutluluğu da aziz milletimizle paylaşmaması maalesef üzücü bir durumdur. Bugün bile bu zihniyetin sessizliği, akıllara ‘Birilerinin dışarıdan ellerine talimatla metin tutuşturup okuyun demesini mi bekliyorlar?’ sorusunu getiriyor” dedi.

 

“Mazlumlara kucak açan ülkemize verilmiş bir mükâfattır”

 

“Sondaj gemilerini yapmak için bin bir türlü engelin üstesinden geldik” diyen Sezen sözlerini şu ifadelerle noktaladı; ‘Yapamazsınız dediler’ biz imkansızı başardık. Bu müjde, yıllardır dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara kucak açan ülkemize verilmiş bir mükafattır. Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfi, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • mir medi
  8 ay önce
  Zoom üzerinden eğitim alıyoruz peki bu eğitim yüz yüze eğitim ile aynı değer demidir verilen hizmet belli bizim aldığımız hizmet belli bu şartlar için değildi özel okulla ödediğimiz ücret bu okul ücretlerine bir düzenleme getirilmesini istiyoruz, kimse kimsenin hakkına girmesin, Bizde anne baba çalışan memuruz çocuğumuz okusun vatana faydalı olsun istedik ve sıkışarak Afyon ilimizdeki Bahçeşehir kolejine gönderdik bakanlığın bu konuda bir kural belirlemesi lazım iki tarafıda üzmeden uzlaştırmalı teşekkür ediyorum
 • İşte
  8 ay önce
  Doğal gaz gelmeden il başkanının gazı geldi.at salla ve gazını !