Reklam

BASIN EMEKÇİLERİNİN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ TEBRİK EDİYORUM

BASIN EMEKÇİLERİNİN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ TEBRİK EDİYORUM

BASIN EMEKÇİLERİNİN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ TEBRİK EDİYORUM
09 Ocak 2020 - 15:25

Özgür, tarafsız ve objektif bir şekilde vazifesini yapan bütün gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü gönülden tebrik ediyorum.

Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşlarımızın haber alma hakkının korunması demokrasimizin işlerliği bakımından çok önemlidir. Gelişmiş ve ileri demokrasilerde önemli bir kamusal güç olarak kabul edilen basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmekte ve yönlendirebilmektedir.

Hükümetimiz döneminde hayata geçirdiğimiz reformlar, Türk basınının gelişmesinin ve çeşitlenmesinin önünü açmış, böylece daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur.

Medyanın bağımsızlığını sağlaması için, hukuki düzenlemeler kadar, basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları da önem taşımaktadır.

Basınımızın, meslek ilke ve prensiplerini milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme vazifesini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum.

Basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, bu vesileyle bütün basın çalışanlarına üstün muvaffakiyetler diliyorum.

Prof. Dr. Veysel EROĞLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum